Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na imam nikahı kıymadı iması!

"Kılıçdaroğlu ne yaptı onu bilemem"
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında konuştu.

Müftülere nikah kıyma yetkisine de değinen Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun dini nikah kıymadığı imasında bulundu. Erdoğan şunları söyledi:

Şu anda nikahları kim kıyıyor? Müftü kim? O da bir devlet memuru. İlahiyat mezunları. Bizim kendi değerlerimizde inancımızın mensubu olarak resmi nikah kıyıldığı zaman kayıt dışı bir nikah da hocaefendiye giderek kıydırılıyor. Kılıçdaroğlu ne yaptı onu bilemem. Bir defa bu gerçekleri göz önüne almak lazım. Batı laik kilise bu işi yapıyor mu yapıyor. Orada olunca laikliğe aykırı olmuyor da bizde neden aykırı olsun? Hiçbir zaman kişiler Laik olmaz. Devlet Laiktir. Bunlar bunu da bilmiyor. İsteseniz de istemeseniz de bu Meclis’ten geçecek. Bu çocuk yaşta evlilikleri tamamıyla ortadan kaldırmaya yönelik bir adımdır. Senin memurlarının lafını o Anadolu’daki kız, genç dinlemez ama bir hocaefendinin lafını bu noktada Anadolu’daki kız da erkek de dinler. Kıyılan nikahlarla ilgili belgeler işlemi kim yaparsa yapsın nüfus dairesine gönderiliyor. Nikahı belediye memurunun kıymasıyla müftünün kıymasının ne farkı var? Tek rahatsızlık nikahı kıyacak olanın din görevlisi olması. Bulunduğu yere nasıl geldiği malum olan bu partinin başındaki zatı orada tutup tutmamak CHP’lilerin bileceği iştir bizi ilgilendirmez.” 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ