Erdoğan’dan AKP teşkilatına: Niye moralinizi bozuyorsunuz?

Seçim sonuçlarında üç büyük kenti kaybeden AKP içinde hoşnutsuzlukların derinleştiği haberleri yazılıp çiziliyor. Bu defa Erdoğan'ın AKP MKYK'sında ağırlıklı olarak "moral konuşması" yaptığı haberleri çıktı.


Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında konuşmalarının moral vermeye yönelik olduğu yazıldı.

Hürriyet’ten Nuray Babacan’ın haberine göre Erdoğan o toplantıda “Niye moralinizi bozuyorsunuz arkadaşlar? Biz seçimlerden başarılı çıktık. Tamam bazı büyükşehirleri kaybetmiş olabiliriz ama Türkiye genelinde başarılı olduk” şeklinde konuştu.


‘SEÇMENİN YAPTIĞI İKAZ DİKKATE ALINMALI’

Yerel seçimin ardından AKP, sonuçları değerlendirmeye başladı. partide, Erdoğan’ın da katılımıyla yapılan toplantılardaki değerlendirmeler özetle şöyle:

“Seçimlere zor şartlar altında gidildi. Ekonomik sorunlar bunun başında geliyor. Ayrıca iktidarın bölgede uyguladığı milli politikalar nedeniyle baskı yapılıyor. Bunlara rağmen seçim sonuçlarına bakıldığında ortada başarı var. Seçmenin yaptığı ikaz da dikkate alınmalı. Memnuniyetsizliği gidermek için ne yapmalı, bunları ciddi şekilde araştıracağız. Kolektif akıl önemli. Toplumsal şartlar gereği kendi içimize döndük. İçimize kapandık. Bu şartları değiştirerek, eski reflekslere dönülmeli.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ