Erdoğan yeni yol arkadaşlarını MİT’e sormuş, GBT’sine baktırmış

"Bazı şeyleri bilmiyorsunuz" diyen Erdoğan, "Şu ana kadar önümüze konulan bütün adaylarda 'GBT' denilen güvenlik soruşturmalarını, gerek Milli İstihbarat, gerek emniyet istihbarat, tepeden tırnağa hepsini inceliyoruz" dedi.
AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu’da partisinin belediye başkan adayları tanıtım toplantısında konuştu. İsim vermeden bazı eski bakan, milletvekili ve belediye başkanlarını eleştiren Erdoğan, “Onlar, yol ve dava arkadaşı olmadılar. Yolda bıraktılar. Yola çıktık milletvekili oldular, belediye başkanı oldular, bakan oldular, ama trenden indiler. Trenden inenler de bir daha zaten bu trene binemediler ve binemeyecekler” dedi.

MİT’E SORMUŞ, GBT’SİNE BAKTIRMIŞ 

Salon dışındaki partililere seslenen Erdoğan, Ordu’da yeninden bir dirilişi ortaya koyacaklarını belirterek, şöyle konuştu:


“Bugün Ordu’nun aday tanıtımı için buradayız. Partimizin genel merkezinde şu ana kadar önümüze konulan bütün adaylarda ‘GBT’ denilen güvenlik soruşturmalarını, gerek Milli İstihbarat, gerek emniyet istihbarat, tepeden tırnağa hepsini inceliyoruz. Tabi dışarıdan benim gönüldaşlarımın, vatandaşlarımın bildikleri var, bilmedikleri var. Bizim bildiklerimiz, sizin bilmedikleriniz var. Onun için de her şeyi tabi kalkıp seslendirerek konuşamayız. Eğer Ordu’da bir şeyler olduysa, bazı şeylere müdahale edildiyse, herhalde bunun sebeplerini de anlıyor olmalısınız. Buralara onun için bu şekilde geldik ve şimdi bu seçimde bizler Ordu’da adeta yeniden bir dirilişi ortaya koymak istiyoruz. Bu yeniden dirilişle Ordu’yu daha farklı bir yerlere taşımak istiyoruz.”

‘ELİMİZDEKİ TOPRAKLARA GÖZ DİKMEYE KALKIYORLAR’

Türk Silahlı Kuvvetleri’nce başlatılan Afrin harekatının 1’inci yıl dönümü olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Afrin’in bugün 1’inci yıl dönümü. Afrin’de şehitlerimiz oldu. Şehitlerimiz oldu ama anneler babalar; biz biliyoruz ki bizim dinimizde şahadetin durumu çok farklı. Allah’ımız buyuruyor ki; ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar diridirler, ancak siz bilemezsiniz.’ Onlar bizi görüyorlar. Bizler, o şehitlerimizle bugünlere geldik. O şehitlerimizle 20 milyon kilometrekarelik vatan topraklarından 780 bin metre kareye geldik. Nereden, nereye. Çanakkale olmasaydı, 780 bin kilometre kare de olmazdı. Kurtuluş Savaşı olmasa bu da olmazdı. Şimdi elimizdeki topraklara da göz dikmeye kalkıyorlar. Bizi bölemeyeceksiniz. Bizi parçalayamayacaksınız. Topraklarımıza göz dikenlerin gözlerini çıkaracağımızı bilsinler. Onun için dik duracağız. Mesele ne Suriye, ne de Irak meselesidir. Doğu Akdeniz veya Ege meselesi değil. Doğrudan doğruya Türkiye meselesi, Türk meselesi olduğunu Ordulu kardeşlerim çok iyi biliyor.”

2 İLÇE MHP’YE BIRAKILDI

Erdoğan konuşmasının sonunda Cumhur İttifakı’nın Ordu belediye başkan adaylarını açıkladı. İki ilçe MHP’ye bırakıldı. AK Parti Ordu adayları şöyle:

“Akkuş: İsa Demirci, Altınordu: Aşkın Tören, Aybastı: Beytullah Geçtan, Çatalpınar: Ahmet Türe, Çaybaşı: Hüseyin Semiz, Fatsa: İbrahim Etem Kibar, Gölköy: Fikri Uludağ, Gülyalı: Talip Şen, Gürgentepe: Yaşar Şahin, Kabadüz: Yener Kaya, Kabataş: Yakup Yılmaz, Korgan: Tuncay Kiraz, Kumru: Yusuf Yalçova, Mesudiye: İsa Gül, Perşembe: Mustafa Tandoğan, Ulubey: İsa Türkcan, Ünye: Hüseyin Tavlı”

MHP adayları; İkizce: Osman Kaygı, Çamaş: Mahmut Ayparçası

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak eski bakan Dr. Hilmi Güler, açıklanmıştı.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ