Erdoğan taraftarı Kral Fm spikeri: Operasyona karşı duranları vurun

AKP ve yandaşları, savaşa karşı çıkan insanları hedef göstermeye devam ediyor. Kral FM'de yayın yapan Afrikalı Ali'nin sözleri şoke etti.
Kral FM'de yayın yapan Spiker Afrikalı Ali, "Operasyona karşı duranları vurun" şeklinde hedef gösterdi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, iktidarın Afrin operasyonunu gerekçe göstererek gazetecileri ve sanatçıları susturmaya yönelik uygulamalarına tepki gösterdi. Kişisel Twitter hesabından paylaşımlarda bulunan Yarkadaş, "Gazeteci, iktidarı hoşnut etmek için değil, gerektiğinde rahatsız etmek için görev yapar. İktidar bu tarihsel gerçeği de yok etmeye çalışıyor" ifadelerini kullandı.

'SADECE DİKTATÖR'ÜN YASAKLANMASINA TEPKİ

Barış Atay'ın sahnelediği 'Sadece Diktatör' oyununun Ankara Valiliği tarafından yasaklanmasına da tepki gösteren Yarkadaş, "Barış Atay'ın sahneye koyduğu oyun, keyfi bir biçimde yasaklanıyor. Ankara Valiliği ise çıtayı daha da yukarı çekiyor ve Barış Atay'ın katılacağı hiçbir etkinliğe izin verilmeyeceği yönünde bir karar alıyor. Valilik bir şeyi eksik bırakmış: Valilik, Google'a da başvurmalı ve 'Barış Atay' uzantılı tüm linkleri de içerikten çıkartmalı! Yasak dediğin böyle olur! Şaka bir yana; operasyonun yarattığı gündemi fırsata çevirmek isteyen AKP, gazeteciler ve sanatçılar üzerindeki baskısını artırıyor! Yönetme güçlüğü çeken AKP iktidarına, OHAL ve KHK rejiminin kendisine sunduğu keyfiyet de yeterli gelmiyor. Polisin tiyatroları tek tek dolaşıp 'Bu oyun burada oynanmayacak' demesi, İktidarın çaresizliğini itiraf etmesinden başka bir şey değildir." yorumunda bulundu.


AFRİKALI ALİ'Yİ RTÜK'E ŞİKAYET ETTİ

Yarkadaş son olarak, KRAL TV programcısı Afrikalı Ali'nin canlı yayında sarfettiği "Operasyona itiraz eden, sesini çıkaran ister gazeteci, ister Milletvekili olsun vurun" ifadeleri nedeniyle RTÜK'e şikayet ettiğini duyurdu. Yarkadaş, "Bu ülkenin önemli bir yayın kuruluşunda, yine bu ülkenin hiçbir yurttaşı hedef gösterilemez; infaz çağrısı yapılamaz! Ki; hangi düşünceye sahip olursa olsun, hiç kimsenin böyle bir çağrıya hakkı yoktur!" dedi.

Yarkadaş'ın attığı tweetler şu şekilde;


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ