Erdoğan, “doğal gaz getirdik” dedi, Şırnaklılar hem alkışladı hem şaşırdı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart seçimleri kapsamında Şırnak’ta yaptığı konuşma Şırnaklıları şaşırttı.
Henüz doğalgazı olmayan Şırnak’ta konuşan Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl Şırnak’a doğalgaz verdik. Düğmeye basınca ev ısınıyor artık” ifadesini kullandı.

Miting alanına toplanan Şırnaklıların Erdoğan’ın “Doğal gaz getirdik” sözüyle bir birine bakarak şaşkınlık ifade ettiğine dikkat çeken Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Erdoğan’ın yanlış bilgilendirildiğini iddia etti.

“Siyasi tansiyon giderek yükseliyor. Hemen her şey siyaset malzemesi yapılıyor. Miting meydanlarında yapılan bazı açıklamalar şaşırtıyor. Liderini dinlemek, alkışlamak için gelenler, söyleneni hep doğru kabul ediyor” diyen Öztürk, “Miting bittiğinde birbirlerine soruyorlar, ‘Böyle denildi ama gerçekten öyle mi?’ diye. Bazı bilgileri öğrendiğimizde, Cumhurbaşkanımıza yanlış bilgiler verildiği izlenimi edindim. Kuşkusuz Cumhurbaşkanı her konuyu derinlemesine bilmeyebilir. Örneğin kendisine ‘Şırnak’a doğalgaz götürdük’ bilgisi verildiyse, Şırnaklıların şimdi ‘Düğmeyi çevirince ısındığını’ tahmin eder.” dedi.


Cumhurbaşkanlığı danışmanlarının hazırladığı konuşma metnini okuyan Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl Şırnak’a doğalgaz verdik. Düğmeye basınca ev ısınıyor artık. Bu yıl içinde Cizre, önümüzdeki yıl Silopi ve İdil’e doğalgazı vereceğiz.” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın bu sözlerini tüm Şırnaklıların alkışladığını belirten Öztürk, “Bazıları doğalgazın geldiğini Cumhurbaşkanının konuşmasından öğrendi. Mitingden sonra birbirlerine ‘Sizin eve doğalgaz geldi mi?’ diye birbirlerine sordular. Anlaşıldı ki doğalgazın sadece ana borusu gelmiş. Doğalgazı evlere taşıyacak boru bile döşenmemiş.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ