Erdoğan: CHP’nin İş Bankası hisseleri hazineye devredilecek

Kayseri’de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP’nin İş Bankası’ndaki hisseleriyle ilgili tartışmayı tekrar gündeme getirdi. Erdoğan, “Konuyu Meclis’e getirip, bu hisselerin Hazine’ye devrini sağlayacağız” dedi.
BRUNSON’IN TAHLİYESİNE DEĞİNMEDİ

Kayseri’de toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pastör Andrew Brunson’ın tahliyesi ile ilgili konuya hiç değinmedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan konuşma yapan Erdoğan, “Kılıçdaroğlu, kendisine açtığım davalarda parayı kendi cebinden mi ödedi yoksa CHP’nin kasasından mı ödedi? Sen bu paraları nereden ödedin? Söyle bakalım.” İfadelerini kullandı.

“MHP DESTEKLEYECEK, MECLİSTEN ÇIKARTACAĞIZ”


Macaristan ziyareti dönüşünde gazetecilere yaptığı İş Bankası açıklamasını hatırlatan Erdoğan, “Ne dedik; İş Bankası’ndaki CHP hisseleri var ya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk bunu CHP kullansın diye yapmadı, hazineye gitsin diye yaptı. Biz bu konuyu Meclis’e getiriyoruz. MHP de destekleyeceğini açıkladı. İnşallah Meclis’ten bunu çıkaracağız ve bu hisselerin Türkiye Cumhuriyeti devletinin hazinesine girmesini sağlayacağız.” dedi.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ