Erdoğan 2. Kavala Operasyonu'na arka çıktı: ‘Neden rahatsız oluyorsunuz?’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bazı akademisyen ve aydınların da aralarında bulunduğu kişilere yönelik operasyonu savunan açıklamalar yaptı.
Kamuoyunda ‘İkinci Kavala Operasyonu’ olarak anılan operasyona ilişkin Batı ülkelerine tepki gösteren Erdoğan, “Bunlar kendi ülkenizde yapılsa feryat figan bağırırsınız. Bunları külahımıza anlatın” ifadesini kullandı.

AKP grup toplantısında konuşan Erdoğan, 1 yıldır iddianamesiz olarak hapiste olan Osman Kavala’yı işaret ederek “Gezi olaylarında bu olayları yapanların finansörü konumundaki şu anda cezaevinde olan bu kişiyle iltisaklı birçok malum kişi akademisyenler de var” diyerek, “Bunlar geçenlerde gözaltına alındı. Malum çevreler batı dünyası açıklamalar yapılıyor. Türkiye’de de bu işlerin finansörü durumunda olanlar var. Bu içeri alınınca neden rahatsız oluyorsun?” diye sordu.

“Eski Türkiye'de bıraktığımızı umduğumuz birtakım kavgaların içine çekildiğini görüyoruz” diyen Erdoğan, “Yapılmaya çalışılan işe bir isim verilecekse bunun adı gericiliktir, çağdışılıktır. Tek parti dönemini özleyenlere söylenecek başka ne söz olabilir. Milletimiz tek parti dönemini vicdanında hak ettiği yere oturtmuştur” görüşünü savundu.


Öte yandan parti içi aday tartışmalarına da değinen Erdoğan, “Her kim ki ‘ben aday gösterilmedim’ diyerek partimize sırtını dönüyor hatta gidip kendine başka mecralar arıyorsa o kişi zaten hiçbir zaman AK Parti’li olamamıştır. Bu kişilerin tasfiyesi söz konusu olur” dedi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ