‘En stratejik fabrikaları verdiler, şimdi domates-biber satıyorlar’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada gıda fiyatlarında yaşanan artışa ve tanzim satışlara değindi. Akşener, “Bu gidişle domatesi, biberi karneye bağlarlarsa şaşırmayın” dedi.
“Hani bunlar eski Türkiye deyip de eskiyi beğenmiyordu” diyen İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, tanzim satış noktalarına ilişkin şunları söyledi:

‘BU GİDİŞLE DOMATESİ, BİBERİ KARNE BAĞLARLARSA ŞAŞIRMAYIN’ 

“Buldukları çözüm pahalı olan her şeyi devlet eliyle ucuza satacaklarmış. Devletin en stratejik fabrikasını özel sektöre devrediyorlar. Patatesi, domatesi devlete sattıracaklar. Bu gidişle domatesi, biberi karneye bağlarlarsa şaşırmayın.


‘OTOMOBİL FİYATLARI KATLANDI, OTO GALERİ Mİ AÇACAKSINIZ’

Gerçekten merak ediyorum, otomobil fiyatları da katlandı. Diyelim ki otomotiv esnafı sesini çıkarsa oto galeri mi açacaksınız. 6 aydır bağırıyorsun neden düşmüyor bu fiyatlar. Çalışmayacaksın, üretmeyeceksin, bütün bulduğunu betona gömeceksin. Bağırarak Türkiye’de ekonomiyi çözerseniz Nobel ödülü almalısınız. Böyle bir dünya yok.

‘SİZ DE SARAY’DA YEDİĞİNİZ EJDER MEYVESİNİ ANLATIN’

AKP kadrolarına sorarsanız Türkiye güllük gülistanlık. Kimsenin pazardan çarşıdan bahsettiği yok. Beyefendi soruyormuş her şey normal diyorlarmış. 300 koruma ile vatandaşın tepesine dikilirsen vatandaşın diyeceği o tabi. Muhalefet domates, biber diyormuş. Biz ne diyelim. Bizim yediklerimiz bunlar. Siz de Saray’da yediğiniz ejder meyveli smothie’yi anlatın.”

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ