En acı şehit cenazesi toprağa verildi

İki astsubay kardeşten küçüğü şehit düştü, "terörist" denilerek tutuklanan büyüğü cezaevinden cenazeye getirildi.
Tunceli'de güvenlik güçleri ile PKK arasında çıkan çatışmada şehit düşen 24 yaşındaki Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz'ın cenazesi, memleketi Kırıkkale'nin Sulakyurt İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehidin cenazesine, Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel kırım çerçevesinde tutuklu bulunan kardeşi Astsubay Çavuş Yetiş Can Yılmaz da cezaevinden izinli olarak çıkıp jandarmanın gözetiminde katıldı.

BİR KARDEŞ ŞEHİT DİĞERİ TERÖRİST İFTİRASIYLA TUTUKLU


Tunceli merkez Çiçekli kırsalında bir grup PKK'lının bulunduğunu belirleyen jandarma ekipleri, 2 gün önce bölgeye operasyon düzenledi. Operasyonda, güvenlik güçleriyle PKK'lılar arasında çıkan çatışmada Jandarma Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz ile birlikte 2 uzman çavuş yaralandı. Helikopterle Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne getirilen askerler, burada tedaviye alındı. Yaralı askerlerden durumu ağır olan Astsubay Çavuş Mehmet Yılmaz, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit Yılmaz'ın cenazesi dün Tunceli'de yapılan törenin ardından uçakla baba evinin bulunduğu Ankara'ya getirildi. Ancak cenaze aynı gün yapılamadı çünkü cezaevi yönetimi izin vermedi. Bugün savcılıktan alınan izinin ardından şehidin cenazesi, kendisi gibi asker olan kardeşi Astsubay Çavuş Yetiş Can Yılmaz'ın katılmasıyla gerçekleşti. Şehit Astsubay Mehmet Yılmaz'ın, GATA'ya götürülen cenazesi bugün memleketi Kırıkkale'nin Sulakyurt İlçesi'ne getirildi. Bugün yapılan cenazeye yaklaşık 3 bin kişi katıldı.

TUTUKLU KARDEŞ SAMSUN'DA GÖREV YAPIYORDU

Şehidin Samsun'da görev yapan ve kısa süre önce tutuklanarak Denizli Cezaevi'ne konulan kardeşi 23 yaşındaki Astsubay Çavuş Yetiş Can Yılmaz'ın cenazede oldukça üzgün ve bitkin olduğu gözlemlendi. 

Şehidin babası Yusuf Yılmaz, annesi Hanım Yılmaz ve diğer kardeşleri Bekir Yılmaz ile Burak Yılmaz törende gözyaşlarına boğuldu. Şehidin hemşire olan eşi Kübra Yılmaz da tören boyunca eşinin fotoğrafını elinden bırakmadı. Şehit eşi Kübra Yılmaz, şehidinin tutuklu kardeşi Yetiş Can Yılmaz'a sarılarak uzun süre gözyaşı döktü
.


ASKER SELAMI VEREN BABASI: VATANIM, MİLLETİM SAĞOLSUN

Bu sırada şehidin babası Yusuf Yılmaz asker selamı verdi. Baba Yılmaz, "Allah oğlumu en yüksek mertebeye yükseltti. Babası olarak inşallah bani de şefaat ettirecek. Vatanım, milletim sağ olsun. Bu topraklar kolay kazanılmadı, her tarafı kanla sulandı. Benim çocuğum da onlardan biri oldu" dedi. Baba Yılmaz, astsubay olan diğer oğlunun cezaevinde bulunmasıyla ilgili de "İnşallah aklanıp çıkacak" dedi.

Şehidin tutuklu kardeşi Yetiş Can Yılmaz ise törenin ardından Denizli Cezaevi'ne götürüldü. Şehit Astsubay Mehmet Yılmaz'ın geçen yıl evlendiği ve 1 ay önce Tunceli'de göreve başladığı belirtildi.
 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ