Emine Eroğlu’na yılın inanç özgürlüğü ödülü

Yazar Emine Eroğlu’na Nev York Eyalet Meclisi tarafından yılın inanç özgürlüğü ödülü verildi. Eroğlu ödülü, hapisteki kadınlar ve çocuklara adadı..
New York Eyalet Meclisi her yıl verdiği “İnanç Özgürlüğü Ödülü”ne bu yıl yazar Emine Eroğlu’nu layık gördü.Ödülünü törenle alan Emine Eroğlu, duygularını sosyal medyadan paylaştı:


“Sevgili dostlarım, New York Eyalet Meclisi, Hizmet Hareketi’ni temsilen bana yılın inanç özgürlüğü ödülünü verdi. Bu ödülü, Hizmet Hareketine aidiyetlerinden ötürü şu an Türkiye hapishanelerinde yatan 17 bin kadın ve anneleri ile birlikte hapishanede kalan çocuklar adına aldım.

O kadınlar, iyiliği çoğaltmaktan başka bir şey yapmadılar. İyiliği çoğalttılar, çünkü bunun kötülükle mücadele edebilmenin en etkili yöntemi olduğuna inanıyorlardı. Gördükleri zulüm, onların yöntemlerinde ne denli isabet ettiklerinin delilidir.

Aldığım bu ödül beni, kinlerin, nefretlerin, gecenin koyu karanlıkları gibi dört bir yanı sardığı böyle bir zaman dilimi içerisinde, sevgiyi rehber yapıp yürümemin mümkün olduğuna bir kez daha inandırdı.”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ