Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı: Poliklinik kontrolleri için de gerekli özen gösterilmektedir

Geçtiğimiz günlerde tutuklu bulunduğu cezaevinde rahatsızlanan ve kısa süreliğine bilinç kaybı yaşan Selahattin Demirtaş’ın sağlık süreciyle ilgili Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı açıklama yaptı.


Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, F Tipi Cezaevi’nde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yaşadığı sağlık sorunlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “İlgilinin rahatsızlığı öğrenildiği andan itibaren, süreç Cumhuriyet Başsavcılığımız ve kurumumuz tarafından titizlikle yönetilip takip edilmiştir. Devam etmekte olan poliklinik kontrolleri için de gerekli özen gösterilmektedir” denildi.

“SABAH SAAT 05.30’DA ÇAĞRI GELDİ”


Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören Selahattin Demirtaş’ın tedavi süreci hakkında açıklama yapan Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, “26/11/2019 günü saat 05.30 sıralarında tutuklu Selahattin Demirtaş’ın odasından çağrı gelmesi üzerine görevliler tarafından odaya girilmiş, ilgilinin rahatsızlandığını bildirmesini takiben gecikmeksizin 112 Acil Servis aranmıştır.” dedi.

“HASTANEYE GİTMEK İSTEMEDİĞİNİ BEYAN ETTİ”

Sabaha karşı saat 05.42’de ambulansla gelen 112 Acil Servis doktoru tarafından ilk muayene ve gerekli tetkikler yapılarak hayati bulguların stabil olduğu saptandığını belirten Başsavcılık, “112 Acil Servis doktoru ilgiliye, kendisini hastaneye sevk edebileceklerini belirtmiş olup, ilgilinin kendisini iyi hissettiğini ve hastaneye gitmek istemediğini beyan etmesi üzerine acil ekibi kurumdan ayrılmıştır.” açıklamasında bulundu.

“2 ARALIK GÜNÜ HASTANEYE SEVK EDİLDİ”

“Aynı gün kurum hekimi tarafından muayene edilen ilgilinin, EKG ve vital bulgularının normal olduğu görülmekle kontrol amaçlı Nöroloji, Kardiyoloji ve Gastroenteroloji polikliniklerine sevki önerilmiştir” diyen Başsavcılık, “Bunun üzerine yine aynı gün içerisinde, hastaneye sevk sürecine ilişkin Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile temas kurularak ilgili kliniklerden randevu organizasyonu başlatılıp dış güvenlik planlamaları oluşturulmuş ve güvenlik sebebiyle gizli tutulan planlama doğrultusunda 02/12/2019 günü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmiştir.” ifadesine yer verildi.

“TİTİZLİKLE YÖNETİLİP TAKİP EDİLMİŞTİR”

“02/12/2019 günü Kardiyoloji, Nöroloji, Gastroenteroloji ve Göğüs Hastalıkları Anabilim Dallar’ında görevli bölüm başkanları ve uzman hekimler tarafından yapılan muayene, laboratuvar ve görüntüleme tetkikleri sonrasında; akut, hayatı tehdit edici patolojik bulgu saptanmamıştır” diyen Başsavcılık, “Belirtilen anabilim dallarının görüşleri doğrultusunda poliklinik kontrolleri önerisi üzerine ceza infaz kurumuna dönüşü sağlanmıştır. Önerilen poliklinik kontrolleri için de gerekli planlamalar yapılmıştır. İlgilinin rahatsızlığı öğrenildiği andan itibaren, süreç Cumhuriyet Başsavcılığımız ve kurumumuz tarafından titizlikle yönetilip takip edilmiştir. Devam etmekte olan poliklinik kontrolleri için de gerekli özen gösterilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” açıklamasında bulundu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ