Ebubekir Sofuoğlu’ndan İstanbul Sözleşmesi çıkışı: Çok kan dökülecek!

İstanbul Sözleşmesi'ne karşıtlığı ile bilinen Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Sofuoğlu, twitter hesabından tehdit etti: Bu lanet sözleşme kan dökülecek gizli tuzaklarla dolu. Nasıl uyarayım artık bilmiyorum bu metin çok kan dökecek...
İstanbul Sözleşmesi ile ilgili tartışmalar sürerken, Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Ebubekir Sofuoğlu’ndan şok bir çıkış geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Sofuğlu, ‘Çok okudum, kafa patlattım. Bu lanet sözleşme kan dökülecek gizli tuzaklarla dolu. Sözleşmenin tamamını, DİKKATLE okuduğunuzda bunu anlıyorsunuz İstanbul Sözleşmesini OKUMADIĞINIZI SİZ BİLİYORSUNUZ. Bari bu metni okuyun NASIL UYARAYIM ARTIK BİLMİYORUM BU METİN ÇOK KAN DÖKECEK’ sözlerini kullandı.

 
Ebubekir Sofuoğlu’nun sözlerine AKP Kurucusu Ayşe Böhürler’den tepki geldi.

Ayşe Böhürler “Hocam ne demek bu! Siz üniversitede sosyoloji hocasınız... Bunlar nasıl ifadeler, siz akademisyen olarak bilgiye, fikir ayrılığına böyle mi bakıyorsunuz? Makul olanı, konuşarak bir yere gelmeyi teşvik etmek yerine neden böyle yazıyorsunuz” diye karşılık verdi.

 
Ebuberkir Sofuoğlu, Şubat 2018’de “Google’ı kullanan, ilk icat eden Sultan Abdülhamid Han’dır. Gidemiyor, ulaşım imkânları yok, gitse sorun olacak payitahtta. Ne yapıyor? Fotoğrafını çektiriyor, izliyor. Oradan bir şey üretiyor. Google’ın ilk mucidi bu anlamda Sultan Abdülhamid Han’dır. ‘Coğrafya kaderdir’ deniliyor ya coğrafyanın da psikolojisi var” demişti.

Sofuoğlu Ayasofya’daki mozaiklerin kaldırılmasını da istemişti:

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ