Doğan ailesinin yakınları: "Onlar Tayyip Erdoğan'ın kurbanı oldular"

Meriç'in soğuk sularında yaşanan faciayla yaşamlarını yitiren Doğan ailesinin yakınları konuştu.
Meriç Nehri’nde hayatını kaybeden Türkiyeli Mülteci iki aileden biri de Doğan ailesi.

Baba Fahrettin Doğan 30, anne Aslı Doğan 28, çocukları İbrahim Selim Doğan ise 2.5 yaşındaydı.

Aileyi kış mevsiminde bir gece yarısı Meriç Nehri’nden plastik bir botla ülkeyi terketmeye sürükleyen olaylar zinciri bir cep telefonu aplikasyonu indirmeleriyle başladı.


Yakınlarının verdiği bilgiye göre Fatih Doğan laborant, Aslı Doğan ise kimyager olarak özel bir firmada çalışıyordu. OHAL ilan edilmesinden sonra haklarında Google Play’den Bylock isimli mesajlaşma aplikasyonu indirdikleri gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

İkisi de işlerini kaybettiler. Ardından haklarında yakalama kararı çıkartıldı. Çocukları İbrahim Selim Doğan’ın yaşının küçük olması nedeniyle bir süre saklanmaya karar verdiler.

“BEN VATAN HAİNİ DEĞİLİM”
Yakınlarının anlatımına göre saklanma sürecinde ikilinin psikolojisi ciddi şekilde bozuldu. Özellikle Fahrettin Doğan, vatan hainliği ile yaftalanmayı gururuna yediremedi ve bunu yakınlarına sık sık dile getirdi.

Saklanıyor olmanın verdiği gerilim, geçmişte yaşadıkları eve sık sık polisin gidip gelmesi gibi nedenlerle Doğan çifti yaklaşık bir ay önce Türkiye’yi terketmeye karar verdi.

“ONLAR TAYYİP ERDOĞAN'IN KURBANI OLDULAR”
Ulaştığımız yakınları, Doğan çiftinin kendi hallerinde mesleklerini yapan genç iki insan olduklarını, hayatları boyunca en küçük bir suç işlemediklerini, mutlu bir yuvaları olduğunu ama iki yıldır hayatlarının kabusa çevrildiğini belirterek “Onlar Tayyip Erdoğan’ın kurbanı oldular” dediler.

NELER YAŞANMIŞTI
Gülen cemaati soruşturmaları kapsamında yargılanan 5 kişi ve 3 çocuk, 13 Şubat gecesi plastik bir botla Türkiye-Yunanistan sınırını belirleyen Meriç Nehri’ni geçmeye çalışırken bot alabora oldu. Bottakilerden Fatih Yaşar kurtulurken, iki aile kayboldu.

Gün aydınlanınca Abdurrezzak ailesinden öğretmen Ayşe Abdurrezzak ve 11 yaşındaki oğlu Abdülkadir Enes’in cansız bedenleri bulundu. Ardından Doğan ailesinin 2.5 yaşındaki bebeği İbrahim Selim Doğan’ın cansız bedeni de AFAD görevlileri tarafından bulundu.Baba Uğur Abdürrezak, 3 yaşındaki oğlu Halil Münir ile Fahrettin Doğan ve eşi Aslı Doğan ise kayıp. Canlı kurtulan Fatih Yaşar, Yunan askerleri tarafından bulunarak hastaneye kaldırıldı.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ