Devlet kontrolünde tecavüz!

Özel halk otobüsünde S. adlı kadına tecavüz eden İbrahim T. adlı şoför hakkında ‘hakaret, tehdit, şantaj, mala zarar verme’ gibi 48 ayrı suç dosyası olduğu ve üç ayrı cinsel istismar suçundan yargılandığı ortaya çıktı.
Ankara’nın Etimesgut ilçesinde geçen hafta bir özel halk otobüsünde S. adlı kadına tecavüz eden İbrahim T. adlı şoför hakkında ‘hakaret, tehdit, şantaj, mala zarar verme’ gibi 48 ayrı suç dosyasının olduğu ve üç ayrı cinsel istismar suçundan yargılandığı ortaya çıktı.

Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, S.’nin avukatı Hüsniye Şimşek’in başsavcılığa verdiği dilekçede, İbrahim T.’nin ‘öldürme kastıyla’ hareket ettiği iddia edildi.

Dilekçede, “Hakkında onlarca suçtan dosya bulunduğu ve suç işlemeyi, yasalara karşı koymayı itiyat haline getirdiği görülecektir” ifadelerine yer verildi.


Avukat Şimşek’in ayrıca olay sonrası S. ile saldırgan arasında ‘ilişki olduğunu’ iddia eden Ankara Şehiriçi Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Kurtuluş Kara hakkında da şikayetçi olduğu belirtildi.

Dilekçede, S.’ye tecavüz edilen aracın da ‘delillerin yok edilmesi amacıyla’ hemen temizlenerek sefere çıkarıldığı aktarıldı.

S., tecavüzün ardından “Birine söylersen seni bulur yine tecavüz eder, sonra da boğazını keserim” diye tehdit edilmişti.

Olayın ardından konuşan S., “Ölmüş olmayı tercih ederdim, o kadar acı çekiyorum. Keşke ölmüş olsaydım tecavüze uğrarken” diyerek duygularını ifade etmişti.
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ