“Deniz Yücel’in serbest bırakılmasına sevinirken hukukun kayboluşuna üzülüyoruz.”

Merkezi Berlin’de bulunan Diyalog ve Eğitim Vakfı Başkanı Ercan Karakoyun Deniz Yücel’in serbest bırakılması ile alakalı açıklamada bulundu.
“Deniz Yücel’in serbest bırakılmasına sevinirken hukukun kayboluşuna üzülüyoruz.” Diyen Karakoyun, “Binali Yıldırım’ın Merkel ile görüşmesinden hemen bir gün sonra serbest bırakılması Türkiye’deki yargının ne kadar siyasi otoritelere göre hareket ettiğini göstermiş oldu.” İfadelerini kullandı.

Yargının iktidar tarafından istenildiği gibi kullanıldığını belirten Karakoyun konuşmasına şöyle devam etti: “İktidar istediğinde insanlar içeri atılıyor, istediğinde dışarı çıkartılıyor. Deniz Yücel’in serbest bırakılmasına ne kadar sevindiysek de 150’den fazla gazetecinin hala hapiste olmasına üzülüyoruz. Yine 50 binden fazla insanın da aynı şekilde hiçbir suç işlemeden hapiste olması ve 150 bin insanın hiçbir suç olmadan işini kaybetmesi yine bu kadar üzücü. Deniz Yücel’in Serbest bırakılmasına sevinsek de bu Türkiye’nin demokrasisinin, hukuk devletinin, insan haklarının çöküşünü durdurmaz. Bütün bu zulümlerin bitmesi için dua ediyoruz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ