Deniz Yücel: Cezaevinden çıkarken 'tutukluluğa devam' kağıdını verdiler

Geçen sene 28 Şubat'ta 2017'de tutuklanan Deniz Yücel, bugün serbest bırakıldıktan sonra kendisine teslime edilen mahkeme kağıdıyla hukuk skandalını ortaya koydu.
Başbakan Binali Yıldırım ve Almanya Başbakanı Angela Merkel'in görüşmesi öncesi Yıldırım, "Yakın zamanda serbest kalacağına inanıyorum" sözlerinin ardından Die Welt Türkiye Temsilcisi Gazeteci Deniz Yücel bugün tahliye edildi.

Alman “Die Welt” gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel, cezaevinden çıkarken 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kendisine ilişkin hukuk skandalını anlattı. 

"​CEZAEVİNDEN ÇIKARKEN 'TUTUKLULUĞA DEVAM' KAĞIDI VERDİLER"
Silivri Cezaevi'nden tahliye olan Yücel, cezaevinden çıkarken yaşadıklarını kaydetti: "3. Sulh ceza hakimliği cezaevinden çıkarken bana 13 şubat tarihli tutukluluk haline devam kararı. Bugün aldım bu kararı çıkarken verdiler. Ama yine de çıktım. Bu arada niye çıktım bir sene önce neden tutuklandım hala bilmiyorum. Çok ilginç değil mi? Önemli değil!" 

Geçen seneden bu yana rehin alındığını belirten Yücel, serbest kalmasının hukukla, hukuk devletiyle herhangi bir alakasının bulunmadığını dile getirdi. 
Bunu gayet net bir şekilde bildiğini ifade eden Deniz Yücel, şu şekilde devam etti: "Bunu zannediyorum gören herkes çok net anlar. Bana yardımcı olan bana destek veren bir sene boyunca Die Welt gazetem Türkiye'den Almanya'dan meslektaşlarım ailem ve en önemlisi canım Dilek'e çok çok teşekkür ederim."

"İÇİMDE BURUKLUK VAR"
Özgürlüğüne kavuştuğunu ancak koğuş arkadaşı Oğuz Usluer'i ve Ahmet Şık'ı geride bıraktığını kaydeden Yücel, "Mesleklerini yaptıkları için veya sadece muhalif oldukları için tutuklanan insanları geride bıraktım. O yüzden içimde bir burukluk var." dedi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ