Darbeci dediklerini El Bab'a Göndermişler

Onlara "darbeci" "vatan haini" dediler ama IŞİD'e karşı El Bab'a gönderdiler.
15 Temmuz nedeniyle "darbeci" ve "vatan haini" denilerek haklarında dava açılan askerlerin El Bab operasyonunda görevlendirildikleri ve şu an Suriye'de oldukları ortaya çıktı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nı işgale gittikleri gerekçesi ile 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan 28'i tutuklu 34'ü tutuksuz toplam 62 askerin yargılanmasına başlandı.

Mahkeme Başkanı Ali Öztürk, duruşmaya gelmeyen ve tutuksuz yargılanan bazı erlerin El Bab operasyonuna katıldıklarından için yurt dışında bulunduklarını, bu nedenle onlara tebligat yapılamadığını belirtti.


Mahkeme Başkanı Öztürk, tutuksuz yargılanan erler için görev yaptıkları Nurettin Baransel Kışlası 2. Zırhlı Tugayı'na tebligat çıkardıklarını, gelen yanıtta tebligat çıkarılan erlerin bazılarının El Bab operasyonuna katıldıkları için yurt dışına gittikleri, sınır dışına tebligat yıpalamayacağı için duruşmaya gelmeyen tutuksuz sanıklara ikinci tebligatın yapılmadığını söyledi.

Başkan Ali Öztürk, iddianameyi okumaya başladı. İddianamenin okunmasının ardından sanıkların sorgusuna geçilmesi bekleniyor.

DARBECİ DEDİKLERİ POLİSLERİ DE ASKERE ALACAKLAR
Benzer bir gariplik de geçtiğimiz günlerde polislerle ilgili yaşanmıştı. Darbeci denilerek mesleklerinden ihraç edilen polislerden 6 bininin askere alınacağını bizzat Milli Savunma Bakanı açıkladı. Polisken askerlikten muaf olan 6 bin kişi, ihraç nedeniyle bu haklarını kaybettikleri için askere alınacak. Bunların tamamı "darbeci" denilerek mesleklerinden ihraç edilenler. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ