Cumhurbaşkanı'nın mitingine gitmeyen işçilere kadro tehditi

Dicle Üniversitesi yönetimi AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Diyarbakır'da yapacağı mitinge işçilerin katılmasını ve fotoğraf çekip kendilerini kanıtlamalarını aksi takdirde kadroya alınmayacaklarına ilişkin tehditler ortaya çıktı.
Dicle Üniversitesi yönetimi AKP Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan için düzenlenecek karşılama törenine katılım sağlamak için, çalışanlara tehdit mesajları yolladı.

Rektörlük, Tıp Fakültesi başhekimliği, müdürler ve temizlik şefleri taşeron çalışanlara ayrı ayrı mesajlar ve telefon konuşmaları ile ulaşırken, mesajlarda “Katılımını ispat etmeyenlerin kadroya geçişi yapılmayacaktır” denildi.

Sendika.org’ta yer alan habere göre, çalışanlara gönderilen mesajta şunlar söylendi:

“Cumhurbaşkanımızın kongre açılışına mesaisi olmayan arkadaşların katılımı zorunludur. Katılan arkadaşların kongre önünde fotoğraf çekip imza atması gerekmektedir. Katılımı ispat etmeyenlerin kadroya geçişi yapılmayacaktır”

 Rektörlüğün açıklaması şöyle:

Hastanelerimizde kadroya geçirilen tüm çalışanların yarın saat 12:00 da Elazığ yolu üzerinde Devlet Su İşleri’nin (DSİ) önünde sayın Cumhurbaşkanımız için Rektörlüğümüzün yapacağı karşılama törenine katılmaları zorunludur. Katılım sağlayanların kanıt amaçlı alan da telefonları ile fotoğraf çektirmesi gereklidir. Fotoğraflar daha sonra rektörlüğe sunulacaktır…BAŞHEKİMLİK AİLEYLE KATILMALARINI İSTERİ

Başhekimlikten yapılan açıklamada ailelerin de getirilmesi istendi:

Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastaneleri çalışanları olarak Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamak üzere saat 14:00’te Seyrantepe Kapalı Spor Salonu önünde toplanıyoruz. Sizin ve ailenizin katılımını ve gereğini rica ederim. Prof.Dr. Ali Kemal KADIROGLU DU. Rektör Yrd. ve Hastaneler Başhekimi. 

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ