Çok sayıda HDP ve DBP yöneticisine gözaltı

Diyarbakır ve Hakkari'de yapılan ev baskınlarında çok sayıda HDP ve DBP yöneticisi ile üyesi gözaltına alındı.
Diyarbakır'ın merkez ilçelerinde bu sabah DBP ve HDP'li yöneticilerin evlerine polislerce baskınlar düzenlendi. Baskınlarda HDP Bağlar İlçe Eş Başkanı Necmettin Burakmak, Yenişehir İlçe Eş Başkanı Vahap Günay, HDP Kayapınar İlçe Eş Başkanı Haluk Eyüpoğlu, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Bağlar İlçe Eş Başkanı Ali Alkan, DBP yöneticisi Ramazan Üngür ve HDP Yöneticileri Osman Dön ile Sait Demir, gözaltına alındı. 

HDP ve DBP'li yöneticiler, Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, gözaltı sayısının artabileceği belirtildi.

AÇLIK GREVİNE KATILMIŞLARDI


Gözaltına alınan HDP ve DBP'li yöneticiler, 17-18 Kasım tarihlerinde HDP Diyarbakır il binasında DTK Eş Başkanı ve Milletvekili Leyla Güven'e destek amacıyla açlık grevine katılmıştı.  

HAKKARİ'DE 8 GÖZALTI

Hakkari'de sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında DTK Eş Başkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven'in başlattığı açlık grevine destek amacıyla önceki hafta üç günlük açlık grevine giren 8 kişi gözaltına alındı. Yapılan ev baskınlarında HDP İl Eş Başkanı Zeynep Kaya, DBP İl Eş Başkanı Nuriye Aktaş, Yüksekova DBP İlçe Eş Başkanı Nevzat Kaya ile parti üyeleri Şehriban Acar, Keskin Erol, Necip Coşkun ve Nurettin Atsız gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Hakkari Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ