'Cemaat neyi yanlış yaptı?'

TR724 yazarı Alper Ender Fırat bugünkü yazısında "Cemaat neyi yanlış yaptı? Ülke tek adam diktatörlüğüne gidiyor, Türkiye’nin yeri Ortadoğu bataklığı değil Avrupa Birliği’dir dediği için mi suç işledi?" diye sordu...

İşte Alper Ender Fırat'ın o yazısı:


Mafya adamı kaçırıyor öldüresiye dövüyor sonra bunu bütün pervasızlığıyla sosyal medya hesabından yayınlıyor. Savcısından emniyet müdürüne içişleri bakanından başbakana herkes seyrediyor. 90’lık yaşlıları, yeni doğmuş bebekleri tutuklamakla meşgul olan Çağlayan adliyesinde yani ülkenin tam göbeğinde iki mafya silahlı çatışmaya giriyor, ana muhalefet partisi dahil kimsede tık yok.

Ülkede her şeyin çivisi çıkmış, terör gemi azıya almış, eğitimden yabancı futbolcu sayısına kadar her şeyi bir kişinin iki dudağına kalmış, ülke paramparça olmanın eşiğinde ama hem İktidar, hem havuz medyasının paralı askerleri, hem muhalefet, hem muhalif görünümlü yazarlar ağzının bütün kusmuğuyla cemaati tartışıyor. En vicdanlı görünenler bile, Cemaat’e bir yafta yapıştırma havasında.
Muhalefet denen ‘20 Temmuz darbesinin’ suç ortağı CHP bile bu milleti ve ülkesini düşünmekten başka hiçbir suçu olmayan insanları terör örgütü olarak anıyor. Böyle bir akılsızlık, böyle bir izansızlık izah edilir gibi değil.

Sormak lazım, Hizmet kadrolarının etkin olduğu dönemlerde bunların hangi biri vardı? Mafya mı vardı ortalıkta, terör mü kalmıştı? O zamanlar Türkiye Ortadoğu bataklığına mı dönüktü yoksa AB’ye mi?

Cemaat neyi yanlış yaptı? Ülke tek adam diktatörlüğüne gidiyor, Türkiye’nin yeri Ortadoğu bataklığı değil Avrupa Birliği’dir dediği için mi suç işledi? Zaman Gazetesi Recep T. Erdoğan’la uzlaşmayıp Kanal 7’ye dönmediği için mi kabahatli?

Cemaat özür dilesin derken neyi kast ediyorsunuz? Erdoğan’ın diktatörlüğüne itiraz etmesinden mi rahatsızlığınız?

Yılan kuyusuna düşenlerin dönüp dönüp bir sivri sinek ısırığını ağızlarından düşürmemeleri anlaşılır gibi değil.

Devletin savcı ve polisleri ordu içerisinde yuvalanmış asıl niyeti Suriye gibi bir baas rejimi kurmak olan Ergenekon çetesine operasyon yapmıştı. Zaman Gazetesi de buna destek verdi diye mi suçlu oldu?

Başka nedir Cemaat’in suçu? Saray tellaklarının uydurduğu zandan başka ortaya koyabildiğiniz hangi suçu var hizmetin? Elinizde bu kadar devlet imkanı var, ülkedeki her şey elinizde evrensel hukukun kabul edeceği bir delil ortaya koyabildiniz mi? Hayır.

2011 seçimlerinde Avrupa standartlarında çağdaş bir demokrasi vaat eden AKP gücü eline geçirince yönünü Ortadoğu’ya çevirmesine itiraz etmesi mi rahatsızlığınız?

Israrla kabul etmek istemediğiniz şey Hizmet’in, Erdoğan’a değil çağdaş bir ülke ülküsüne destek verdiği gerçeğidir. AKP ile köprülerini atmasının da bir tek sebebi var, Erdoğan’ın yönünü Ortadoğu’ya çevirip tek adam diktatörlük yoluna girmesidir.

Hizmet’in en büyük kabahati(!) Erdoğan Türkiye’sinin bugünkü halini yıllar öncesinden görmesi ve ona karşı tavır almasıdır.

Bir başka gerçek de Onun tek adam olması yolundaki bütün desteğini de sizden alması gerçeğidir. Yargıyı tekeline aldığı 2014 HSYK seçimlerinde bugün muhalifçilik oynayanların verdiği desteği ne çabuk unuttunuz. Erdoğan sizin desteğinizle oluşan HSYK sayesinde yargıyı tekeline almıştır. Yargı bugün Saray’a muhalefet eden herkesin başında demoklesin kılıcıysa bunda sizin de çok büyük payınız var.

Hele 15 Temmuz tiyatrosundan sonraki 20 Temmuz Saray darbesine verdiğiniz desteğin unutulur tarafı yoktur. Bütün ülkeyi altın tepsi ile Erdoğan’ın önüne sürenler bugün utanmadan Hizmet’i terörle birlikte anıyor.

Bugün ülkenin çivisi çıktıysa, mafya ülkenin en büyük adliyesi önünde silah sıkabiliyorsa bunun en büyük sebebi muhalif görünüp ona el altından destek verenlerdir.

Hizmet’i terörle birlikte anan muhalefet ve Saray hep birlikte Ergenekon’un istediği rejimi ülkeye getirdiler. Tek anlaşamadıkları şey birileri dini sömürüyor diğerleri eskisi gibi din düşmanı bir rejim istiyor. Onun haricinde aslında tam uzlaşı halindeler. MHP zaten hepten Saray’a entegre oldu, CHP’nin küçük kayıkçı kavgası çıkarması sizi yanıltmasın Saray’ın kritik her isteğini yerine getiriyor.

Şimdi bir daha düşünün ülke Hizmet kadrolarının nispeten etkin olduğu zamanlarda mı daha yaşanabilir bir yerdi yoksa muhalefetin Saray’a yardım ve yataklık ettiği bugün mü?

KAYNAK: TR724

Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ