Cemaat iddiasıyla operasyon; 81 kişi hakkında gözaltı kararı verildi

Konya'da yürütülen nefret soruşturmalarında Cemaat iddiasıyla 43'ü görevli 70 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 11 eski çalışanı hakkında gözaltı kararı çıkardı.
Konya’da yürütülen sözde F…/PDY soruşturması kapsamında 43’ü muvazzaf, 70 asker hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. 23 ilde sabah saatlerinde askerlrin evlerine baskınlar yapıldı. Diğer yandan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, ByLock kullanıcısı oldukları ileri sürülen Aile ve Sosyal Politikalar ile Ekonomi Bakanlıklarının 11 eski çalışanı hakkında gözaltı kararı verildi.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturması kapsamında daha önce gözaltına alınan sözde mahrem imamlarının verdiği ifadeler sonucunda 70 asker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, 43’ü muvazzaf, 27’si daha önce açığa alınıp görevlerinden ihraç edilen askerlerin gözaltıları için harekete geçti. Konya merkezli 23 ilde eş zamanlı baskınlar düzenlendi.


AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI ESKİ ÇALIŞANLARINA OPERASYON

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, ByLock kullanıcısı oldukları iddia edilen Aile ve Sosyal Politikalar ile Ekonomi Bakanlıklarının 11 eski çalışanı hakkında gözaltı kararı verildi.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ