"Çaykur Katarlılar'a satıldı"

24. Dönem MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Varlık Fonuna devredilen Çaykur’un Katarlılar'a satıldığı iddiasında bulundu.
Kamuya ait çok sayıda büyük şirket sürpriz bir şekilde Varlık Fonu'na, tam adıyla Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi'ne devredilmişti. 

Bu hamleyle birlikte 20 milyar dolarlık bir kaynak, Ağustos 2016'da çıkarılan bir yasa ile kurulan Varlık Fonu'na aktarılmış oldu.GÜNDEM [Varlık Fonu nedir nasıl çalışır?] Varlık Fonu nedir nasıl çalışır?Ulusal Varlık Fonları, çeşitli finansal varlıklara yatırım yaparak gelirini artırmayı hedefleyen, de...Varlık Fonu'na, Ziraat Bankası, PTT, BOTAŞ, TPAO, Çay İşletmeleri, THY, Halkbank dahil toplam 14 şirketin bir bölüm hisseleri ile 46 taşınmaz devredildi.  

24. Dönem MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda, Çaykur’un Katarlılar'a satıldığını yazdı. 


Türkkan, paylaşımında "Varlık Fonu'na devredilen ÇAYKUR, Katarlılar'a satıldı. Elde var bir. Sırayla gider bu. Bizim Rizeli uşakların Katarlı patronları var artık. Katar'dan daha önce alınan paraların borç kapaması olur mu bu satışlar?" ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ