Casus yazılımla ilgili AKP'den ilk açıklama yapıldı

CHP'nin 8 bin üyesinin dinlendiğine ilişkin açıklamasına ilişkin AKP'li Bakan'dan ilk açıklama geldi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Keşke CHP'liler ilk önce bize sorsalardı" ifadelerini kullandı.
Adalet Yürüyüşü sırasında CHP’lilerin telefonunun Almanya’dan sağlanan bir casus yazılımla izlendiği iddialarına yönelik açıklama yapıldı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nün casus yazılım aracılığıyla dinletildiği iddiasına ilk kez yanıt verdi.

"KEŞKE CHP'LİLER İLK ÖNCE BİZE SORSALARDI"


Arslan, şunları söyledi:

"Bu tür söylemleri biz de dinliyoruz. Konuyla ilgili Bilgi Teknolojileri Kurumu, bu anlamda sadece mahkemeler marifetiyle veya hakimler marifetiyle verilen kararlar çerçevesinde dinleme için uç veren bir kurum. BTK'ya karar geliyor, karar geldikten sonra da BTK içerisinde hakim arkadaşlar var. Onlar inceliyor, doğrudur derse uç veriyor. İçeriğiyle de ilgilenmiyor. BTK marifetiyle bu tür bir yazılımın satın alındığı ve bunun dinleme için kullanıldığı ifade ediliyor. Böyle bir şey yok. Biz ne yaptığımızı biliyoruz. Yüzde 100 söyleyeyim, bakanlık olarak bizim böyle casus yazılım almamız söz konusu olamaz. Keşke, CHP'liler ilk önce bize sorsalardı." 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ