Cadı Avında bugün (17 Şubat 2017)

Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel kırım çeşitli şehirlerde devam ediyor.
ANTALYA
Bylock fişleme listeleri kapsamında gözaltına alındıktan sonra adliyeye sevk edilen Akdeniz Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi eski dekanı Z.S. ile eski öğretim üyeleri A.Y.G. ve M.C, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye çıkarıldı. A.Y.G. ve M.C. tutuklandı, Z.S. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

ADANA
Adana merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda 'Bylock' kullandığı önü sürülen 11 sağlık çalışanı gözaltına alındı. Gözaltılar Adana, Mersin, Adıyaman ve Tokat'ta 14 adrese sabahın ilk saatlerinde başladı. 

 
Adana'da gözaltına alınanlar sağlık kontrolünün ardından Emniyet Müdürlüğü'ne götürülürken, diğer illerde gözaltına alınanların ise gün içinde Adana getirileceği belirtildi. 

KAYSERİ

ByLock'u kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan 15 polis, ifadelerinin ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevkedildi.
 
Eski Kayseri Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Orhan Dinç ile Gazi Huylu, Hamit Dişli, Süleyman Güzeldemirci, Etem Çamcı, Mehmet Bezgin, Osman Karaman, Osman Gişi, Murat Doğan ve İrfan Soner Yiğit  çıkarıldıkları nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesince tutuklandı. Mehmet Y., Erhan E., Mahmut Y., Mustafa A. ve Ahmet E. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

BURSA

Bursa merkezli 10 ilde yapılan eş zamanlı iki operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. 4 adet özel eğitim kurumu barındıran ve kanun hükmünde kararname ile kapatılan Afşar Özel Eğitim Hizmetleri A.Ş.'ye yönelik soruşturma kapsamında Bursa merkezli Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Eskişehir, Kütahya, Muğla, Denizli, Ankara, Malatya ve Ağrı'da 8 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bursa'da polis, bu adreslere gitti ve 4 kişiyi gözaltına aldı.

Öte yandan bünyesinde 5 adet özel eğitim kurumu ile 3 adet öğrenci yurdu barındıran ve daha önce kanun hükmünde kararnameyle kapatılan Yeşilırmak Cihangir Özel Eğitim Tesis İşletme Ticaret A.Ş'ye yönelik soruşturma kapsamında ise Bursa merkezli 10 ilde 18 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Bu kapsamda 16 kişi de evlerinden gözaltına alındı. 

SİNOP
Atatürk Devlet Hastanesi Başhekimi Ercan Yarar ile eşi F.Y. hakkında gözaltı kararı verildi. Yarar ve eşi evlerinde gözaltına alındı. 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ