‘Bunların ki şehit acısı değil, seçim acısı’

Ankara’nın Çubuk ilçesinde, şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın (26) cenaze töreninde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruk atan Osman Sarıgün’ün Facebook sayfasına yorum yağdı.
Sarıgün’ün sayfasında dünden bu yana 48 bin yorum yapıldı.Mesajlarda “Bunların şehit acısı değil, seçim acısı” yorumları dikkat çekti.
AKP ve CHP’lilerin karşılıklı atışmasında şeklinde devam eden yorumlarda, hakaret ve kışkırtıcı yorumlar için emniyet genel müdürlüğüne şikayet için etiket açıldı.
‘GALEYANA GELDİM’
Öte yandan Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde yakalanarak gözaltına alınan Sarıgün Çubuk Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemleri tamamlanmasının ardından jandarmadan elleri kelepçeli çıkarılıp, Çubuk Adliyesi’ne götürüldü. Osman Sarıgün jandarmadaki ilk ifadesinde kalabalık arasında galeyana geldiğini söyleyerek yumruk attığını söyledi. Gazetecilerin “Neden saldırdınız?” sorusuna ise “Saldırmadım” diye cevap verdi. Saldırıyla ilgili 5 kişinin daha sorgusu devam ediyor.

AKP SÖZCÜSÜ: SALDIRGAN PARTİMİZİN ÜYESİ

AKP üyesi olan Osman Sarıgün’ün partiden de ihraç edileceği açıklandı. AKP MYK Üyesi ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik Twitter hesabından açıklama yaparak, “Sn Kılıçdaroğlu’na saldıranlar içinde ismi geçen Osman Sarıgün’ün partimiz üyesi olduğu görülmüştür. Ankara İl Yönetim Kurulumuz, Osman Sarıgün’ün kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak İl Disiplin Kurulu’na sevkine karar vermiştir. Ak Parti şiddetin her türlüsüne karşıdır. İlkelerimiz, şiddeti kesinlikle reddetmektedir. Demokratik siyasette şiddete yer yoktur.” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ