Bostancı: Ceza indirimi seçimden sonraya kaldı

AKP Grup Başkanvekili Naci Bostancı kamuoyunda konuşulan af ya da ceza indirimiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Ceza indiriminin seçimden sonraya kaldığını söyledi.
Bir süredir gündemi meşgul eden, seçimden önce af çıkacağına ilişkin iddialara en net cevap Naci Bostancı’dan geldi. Bostancı, Meclis takviminin seçimden önce böyle bir düzenleme yapmaya uygun olmadığını belirtti.

ŞU ANKİ MECLİS GÜNDEMİNDE YOK

Naci Bostancı, Best FM’de soruları cevapladı. Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli’nin af talebine dair değerlendirmelerde bulunan Bostancı, “Şu anki Meclis gündeminde bu konu yok. Ancak 30 Mart’ta yapılacak seçim sonrası, müzakere edilebilir.” dedi.


NE OLUR, NASIL YAPILIR? BUNLAR KONUŞULUR

MHP’nin getirdiği taslağın bir af teklifi değil, bir ceza indirimi olduğuna işaret eden Bostancı, “Seçim sonrası gündeme gelebilir. Bakılır. Ne olur, nasıl yapılır? Bunlar konuşulur. Tabii şu anda gündemde değil. Zira Meclis de kapalı. Seçim sonrası, mütaala edilir ve bakılır. Bu tür konulara alelacele bakılamaz.” ifadelerini kullandı.

İNFAZLA İLGİLİ DÜZENLEMELER OLABİLİR

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ‘af’ konusuna ilişkin daha önce toplumu rahatsız edecek bir af düzenlemesinin yapılmayacağını ancak infazla ilgili düzenlemeler olabileceğini söylemişti. Gül, bu konuda partisi AKP’nin çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Diğer partilerin de kendi çalışmaları olacaktır. Bunlar TBMM’de değerlendirilir” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ