BM: Türkiye’den Kaşıkçı cinayeti için soruşturma talebi yok

Birleşmiş Milletler, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesiyle ilgili olarak Türkiye’den uluslararası soruşturma talebi gelmediğini açıkladı.
Birleşmiş Milletler Genel Sekreter Sözcüsü Stephane Dujarric, günlük basın brifinginde Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında konuştu.

Amerika’nın Sesi’nden Can Kamiloğlu’nun haberine göre, bir gazetecinin, “Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Cemal Kaşıkçı cinayetini araştıracak uluslararası soruşturma komisyonu kurulması konusunda genel sekreterden bir talebi olup olmadığı” şeklindeki sorusu üzerine Dujarric, şunları söyledi:

‘TALEP GELİRSE SİZİ BİLGİLENDİRİRİZ’


“Genel Sekreter ve Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Medeniyetler İttifakı forumunda birlikteydiler. Suriye, Yemen, Kıbrıs ve Cemal Kaşıkçı cinayetini konuştular. Türkiye’den şu anda uluslararası bir soruşturma açılması için her hangi bir resmi talep gelmedi. Eğer bu yönde bir talep gelirse sizi bilgilendireceğiz.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 8. Medeniyetler İttifakı Küresel Forumu’na katılmak için New York’ta bulunuyor. Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri ile görüşecek. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ