Bebekli anneye keyfi zulüm

Annelere yönelik ablukada bu kez başrolde Yeşim Doğan Kar isimli kadın savcı var. Savcı, biri 2 aylık 3 çocuklu anneyi kasten nezarethanede tutuyor.
Bir süredir kadınlara özellikle de annelere yönelik başlayan abluka devam ediyor. Bu kez Hatay Cumhuriyet Savcısı Yeşim DOĞAN KAR'ın talimatıyla bir anne daha çocuklarından kopartıldı.

Olay Gaziantep'te 17 Mart 2016'da sabah 05:00 sıralarında meydan ageldi. 

BİR BEBEĞİ DAHA ANNE SÜTÜNDEN MAHRUM ETTİLER

Yeni doğum yapan 3 çocuk annesi Sibel Pir'in eşi 7 ay önce tutuklanmıştı ve Eylül ayından bu yana Mardin Cezaevinde tutuklu bulunuyordu. 7 ay sonra polis bu kez Sibel Pir'in kapısına dayandı. 

Hatay savcısı Yeşim DOĞAN KAR'ın talimatıyla Sibel Pir, henüz babasını bile görmeyen 2 aylık kundaktaki bebeğiyle, biri 3 yaşında ve en büyüğü de 6 yaşında olan 3 çocuğundan da koparıldı. Savcı, ne anne sütüne muhtaç 2 aylık bebeğe, ne de 3 ve 6 yaşındaki çocuklara aldırış etmeden anneyi hiçbir işlem yaptırmadan nezarethanede bekletiyor. 

KEYFİ BEKLETİYORLAR!
Acılı anne Sibel Pir, 2 gündür Hatay'dan polislerin gelip kendisini Hatay Savcısı Yeşim DOĞAN KAR'ın karşısına çıkarmalarını bekliyor. Acılı annenin ifadesini Gaziantep Polisi ve Cumhuriyet Başsavcılığının almasını istemeyen Savcı Yeşim DOĞAN KAR, hala Hatay polislerini de Gaziantep'e göndermedi. Anne sütüne ihtiyaç duyan masum bebeğinden ve diğer küçük yavrularından ayrılan acılı anne, 2 gündür keyfi olarak Hatay Savcısı yüzünden Gaziantep'te nezarethanede bekletiliyor.

Anne Sibel Pir'in yakınları ve avukatının tüm çabalarına rağmen, Hatay Savcısı Yeşim DOĞAN KAR ne Hatay polisini gönderiyor, ne de ifadenin Gaziantep'te alınmasına izin veriyor. Savcının ne hukuka ve ne de insanlığa sığmayan bu keyfi uygulamasının daha ne kadar süreceği ise bilinmiyor. Üç çocuk babalarının ardından kendilerinden kopartılan annelerini bekliyor. 

Haziran 2016'da HSYK yaz kararnamesiye Hatay'a atanan Hatay Barosu'na 841 sicil numarasıyla kayıtlı savcı Yeşim Doğan Kar'ın bu keyfi uygulaması hakkında hukuki başvuru yapılması bekleniyor. 

Hatay Barosu İletişim Bilgileri:

Tel : 0326 213 40 80 – 0326 215 18 77 Fax : 0326 214 30 96

 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ