Başkonsolosluk konutunda bu gece arama yapılamayacak

Konutu aranacak olan Suudi Arabistan konsolosu ülkesine dönerken Türk İnceleme ekibi akşam saatlerinde Suudi Arabistan Başkonsolosluk konutuna girmişti.

Konutu aranacak olan Suudi Arabistan konsolosu ülkesine dönerken Türk İnceleme ekibi akşam saatlerinde Suudi Arabistan Başkonsolosluk konutuna girmişti. Suudi yetkililerin katılamaması nedeniyle Başkonsolosluk konutunda arama yapılamayacağı duyuruldu.
Muhammed Uteybi, 7 Ekim'de Reuters’a konsolosluk binasını gezdirmişti

Kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı akıbetine ilişkin Suudi ArabistanBaşkonsolosluğu'nda bugün yeni bir inceleme daha olacağı duyurulmuştu. Türk heyetin konutta yapacağı arama öncesi soruşturmanın seyrini değiştirebilecek bir gelişme yaşanmış ve Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosu Muhammed Uteybi Atatürk Havalimanı'ndan kalkan tarifeli bir uçakla ülkesine dönmüştü.


Suudi konsolosluk konutu 

AP, dünkü aramalar sonucu Kaşıkçı'nın Suudi konsolosluğunda öldürüldüğüne dair kanıt bulduğunu iddia etmişti. 

 İNCELEME EKİPLERİ KONUTA GİRMİŞTİ

Türk olay yeri inceleme ekipleri akşam saatlerinde Uteybi’nin konutuna arama yapmak için girdi.   Polis ekiplerinin bugün konsolosluk konutta yapacağı aramalarda bahçede bulunan eski su kuyusu ile kapalı garajı detaylarıyla inceleyeceği öğrenildi.

KONUTTA ARAMA YAPILMAYACAK

Suudi yetkililerin aramaya katılamaması nedeniyle Başkonsolosluk Konutu'nda arama yapılamayacak. Konsolosluğun etrafındaki güvenlik bariyerleri kaldırılmaya başlandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ