​Bakanlık, 3. Havalimanı yapımında hayatını kaybeden işçi sayısını açıkladı

İnşaatı başladığından beri 3. havalimanı inşaatında çalışan hafriyat kamyonu şoförü C., 400 işçinin öldüğünü, işçilerin ailelerine para verilerek bu ölümlerin gizlendiğini iddia etmişti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, 3. Havalimanı inşaatında meydana gelen iş kazalarına ilişkin bir açıklama yaptı ve havalimanı inşaatında bugüne kadar 27 işçinin hayatını kaybettiğini belirtti.
 
Bakanlıktan şu açıklama yapıldı: “İGA Havalimanları İnşaatı Adi Ortaklığı Ticari İşletmesi’”nin yürüttüğü 3. Havalimanı İnşaatında, çalışmaların başladığı Mayıs 2015 tarihinden itibaren Sosyal Güvenlik Kurumu verilerine göre sağlık sorunları ve trafik kazası vakalarının da yer aldığı olaylarda 27 emekçimiz hayatını kaybetmiştir.
 
İlgili projenin başladığı tarihten itibaren görevlendirilen Bakanlığımız İş Müfettişleri, 3,5 milyon metrekare büyüklüğünde ve 30 bini aşkın çalışan bulunan inşaat sahasında denetim faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir.”

 
Bazı basın yayın kuruluşları ve sosyal medyada 3. havalimanı inşaatında 300 işçinin hayatını kaybettiği iddiası yer almıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ