Bakan Dönmez: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

HaberTürk yayınına bağlanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Her şeyi devletten beklemeyin" açıklaması yaptı.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde deprem nedeniyle kısmi elektrik kesintileri yaşandığını belirterek, “Bölgenin büyük bir kısmında enerji arzı sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Ancak şu anki belirlemelerimize göre bazı kesimlerde yer yer kesintiler söz konusu” dedi.

BAKAN: HER ŞEYİ DEVLETTEN BEKLEMEYİN


HaberTürk yayınına bağlanan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, vatandaşların depremle yaşamaya alışmaları gerektiğini söyleyerek, “Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı.” açıklaması yaptı.

ELEKTRİK KESİNTİLERİ VE YANGINLAR

Bakan Dönmez, Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depreme ilişkin yazılı açıklamasında ise şunları söyledi:

“Depremden dolayı Sivrice’deki elektrik dağıtım şebekesinde kısmi kesintiler yaşandı. Ekiplerimiz hızla bölgeye intikal ederek, hasar tespit çalışmalarına başladılar. Bölgenin büyük bir kısmında enerji arzı sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Ancak şu anki belirlemelerimize göre bazı kesimlerde yer yer kesintiler söz konusu. İl ve ilçe merkezlerine müdahale konusunda ekiplerimiz ivedilikle hareket ettiler. Diğer yandan, köylerimizdeki hasar tespit çalışmaları için de ekiplerimiz bölgelere sevk edildi.

HASAR TESPİT ÇALIŞMASI YAPILIYOR

EÜAŞ’a ait mobil elektrik santralleri ihtiyaç olması halinde bölgeye sevki için hazır tutulmaktadır. Bölge genelinde doğalgaz iletim sisteminde bir problem yoktur. Dağıtım şirketlerinin tamamıyla görüşüldü. Dağıtım sisteminde kaçak arama araçlarıyla gerekli kontrolleri için hazırlıklar yapıldı. Bölgede ivedilikle kaçak kontrolleri yapılacak. Arama-kurtarma, güvenlik, itfaiye ve sağlık teşkilatlarının görevlerinin aksamaması için her türlü tedbir ve destek ilgili kurumlarımızca sağlanmaktadır.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ