Bahçeli’den MHP’lilere uyarı: Cumhurbaşkanı’na saygıda kusur etmeyin

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den MHP’lilere Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında “Saygıda kusur etmeyin” talimatı verdiği öğrenildi.


Devlet Bahçeli’nin bir dönem “Milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum” diyen Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tam biat kültürü ile sahip çıması dikkat çekiyor.

Cumhur İttifakı olarak kazandıkları belediye başkanlıklarında MHP’lilerin kadro beklentisi içerisine girmemesi konusunda uyaran Bahçeli,  “Biz bir talepte bulunamayız. Ama ülkücü olup da kadrolarda liyakatiyle bir yere gelebiliyorlarsa, gelsinler” dediği ifade edildi.


Partisinin merkez yönetim kurulu, merkez disiplin kurulu ve milletvekilleriyle Kızılcahamam kampında bir araya gelen Devlet Bahçeli’nin, önceki günkü toplantının basına kapalı bölümünde partililerine uyarılarda bulunduğu öğrenildi.

“MHP’LİLER BEKLENTİ İÇERİSİNE GİRMESİN”

Toplantıda, “MHP’nin kazandığı tüm illerde üretken belediyecilik anlayışıyla halka hizmet etmesi gerektiğini ve bu konuda halkın talep ve isteklerinin göz ardı edilmemesi gerektiğini” söyleyen Bahçeli, gerek AKP’nin kazandığı belediyelerin, gerekse MHP’nin kazandığı belediyelerin kadrolarıyla ilgili “ülkücülerin beklenti içine girmemesi gerektiğine” dikkat çekti.

Bahçeli, “Biz, bir beklentiyle Cumhur İttifakı’na destek vermedik. Beklenti içine girip, talebi olanlar varsa, beklemesinler. Beklenti içine girmeyin. Biz bir talepte bulunamayız. Ama ülkücü olup da kadrolarda liyakatiyle bir yere gelebiliyorlarsa, gelsinler. Zaten bunu kendileri de görüyor. Arkadaşlar bunu bilsinler, buna göre hareket etsinler. Biz, devlet, millet, beka, terörle mücadele için hükümete ve devlete destek veriyoruz” dedi.

“CUMHUR İTTİFAKI BOZMAK İSTEYENLER OLACAK”

“Cumhur İttifakı’nı bozmak ve bu ittifaka fitne, fesat sokmak isteyenlerin her zaman olacağını” kaydeden Bahçeli, bu noktada partililerinden “dikkatli olmalarını” istedi.

“Tuzaklara düşmeyin. Birlik beraberliğimizi koruyalım” görüşünü dile getiren Bahçeli, ittifak ile ilgili, yerel seçimlerden önce “Bu ittifak yerel seçimlere kadar devam eder. Seçimlerden sonra biter” diyenlerin olduğunu anımsatarak, “Yanıldıklarını görecekler. İttifak 2023’e kadar devam edecek. Herkes üslubuna dikkat etsin. İttifakı zedeleyecek açıklamalardan, hareketlerden ve tavırlardan uzak durun. Cumhurbaşkanı’na saygıda kusur etmeyin” uyarısında da bulundu.

Yerel seçimlerde, en başından bu yana dile getirilen “yüzde 52’nin altına düşmemek” hedefinin yakalandığını kaydeden Bahçeli, bu sonucun “Cumhur İttifakı’nın başarısını gösterdiğine” de vurgu yaptı.

Bahçeli, “Seçim sonuçları bizim için de ittifak için de başarı. Burada, belediye bakanlığı sayısında başarılı olduk ama bunu öne çıkarmaya gerek yok. Belediye sayısına bakmayın. Başarı Cumhur İttifakı’nın başarısıdır. Arkadaşlar buna dikkat etsinler. AKP’yle ayrımız, gayrımız yok. AKP ve MHP’nin ittifakı başarılı olmuştur” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ