Bahçeli: Erdoğan ile şu an kanka halindeyiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile olan ilişkisini “Kanka halineyiz” diye tanımladı.
Erdoğan ile ‘Cumhur İttifakı’ kapsamında 5 kez görüştüğünü ifade eden Bahçeli, bu diyalogların kanka olmayı gerektirdiğini söyledi.

Devlet Bahçeli, Habertürk TV, Show TV ve Bloomberg HT’nin ortak yayınında seçime ilişkin soruları cevapladı.

Programda AKP ile MHP’nin oluşturduğu ‘Cumhur İttifakı’nın içeriğine değinen Bahçeli, 30 büyükşehirde uzlaşma, 51 ilde partilerin tamamen kendi adayları ile çıkma prensibi konusunda anlaşıldığını belirtti. Kendi memleketi Osmaniye’de AKP’nin, Erdoğan’ın memleketi Rize’de de MHP’nin aday çıkarmadığını aktardı.


“AK Parti ve MHP arasında bir alınganlık oluyor mu?” şeklindeki soru üzerine Bahçeli, tabanda ve partiler arasında bazen de milletvekilleri arasında anlaşmazlık olabileceğini ancak bunların diyalogla çözülebildiğini belirtti.

“Kararlar alındıktan sonra uygulamada hata olmaz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ittifak kapsamında yaptıkları görüşmelere ilişkin de bilgi veren Bahçeli, şöyle devam etti:

“Çok sık da görüşmüyoruz… Çok nadir bazen tebrikler sebebiyle oluyor. Esasen karşılıklı bir randevu talebi doğuyor. Bizden ziyade Sayın Cumhurbaşkanı görüşme isteğini bildiriyor. Biz de ‘görüşebiliriz’ diyoruz.

Bugüne kadar 5 defa bir araya geldik. Saat 16.00’da 40 ya da 50 dakika ama bazı konularda kararlar alındıktan sonra bizden uygulamada hata olmaz. Sayın Cumhurbaşkanından da… Cumhurbaşkanı ile bizler arasındaki bu 5 diyalog dahi yaklaşmayı ve kanka olmayı gerektirdi. Şu an kanka halindeyiz.”

NOT: Türk Dil Kurumu sözlüğüne göre kanka, ‘kardeş kadar yakın olan kimse’ anlamına geliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ