Ankara'nın göbeğinde çifte taciz

Kızılay AVM'de küçük kız çocuğu taciz edildi hiçbir şey yapılmadı ertesi gün bir taciz daha gerçekleşti.
Ankara'nın göbeğinde, Kızılay AVM'de bir gün arayla peş peşe iki cinsel saldırı olayı yaşandı.

İki hafta önce, 3 Mart Cuma günü AVM'ye giden avukat C.K. alışverişin ardından AVM tuvaletini kullanmak istedi. AVM'de kendisini takip eden saldırgan, C.K.'nin kadınlar tuvaletine girmesinden hemen sonra, kendisi de yandaki kabine girdi. Bu sırada bir ses duyan kadın, kafasını kaldırdığında tacizcinin yan kabinden kendisini izlediğini gördü. Bağırarak tepki gösteren C.K., büyük panik yaşarken, tacizci bu sırada hızla olay yerinden kaçtı.

AVM OLAYIN ÜZERİNİ ÖRTMEYE ÇALIŞTI


Tacizin şokunu yaşayan C.K, saldırganın bulunması için doğrudan AVM güvenlik görevlilerinin yanına giderek durumu anlattı ve polis çağrılmasını talep etti. Bu sırada olay yerine gelen ve AVM güvenlik sorumlusu olduğunu belirten bir kişi, olayın büyütülmemesini söyleyerek üstünü örtmeye çalıştı. C.K.'nin buna tepki göstermesi üzerine sivil polisler gelirken, durum daha sonra karakola iletildi. Saldırganın görüntüsüyle birlikte karakola giden avukat C.K. şikayetçi oldu.

BİR GÜN ÖNCE KIZ ÇOCUĞU DA AYNI SALDIRIYA MARUZ KALMIŞ, ÜSTÜ ÖRTÜLMÜŞ!

Tam bu sırada ikinci bir şok daha yaşadı. Şikayet için gittiği karakola giden avukat C.K., şahsı teşhis için gösterilen dosyada tam bir gün önce yine aynı AVM'de 8 yaşında bir kız çocuğunun da tuvalette benzer bir cinsel saldırıya uğradığını öğrendi.

Bir gün önce yaşanan saldırıya karşın AVM'nin ve polisin hiçbir önlem almamasına tepki gösteren C.K., yaşadıklarına ilişkin soL'a değerlendirmelerde bulundu.

Yaşadıklarının etkisinden çıkamadığını aktaran C.K. "Olay sonrası büyük bir travma yaşadım. Bir insanın en mahrem ânının olduğu bir ortamda gerçekleşti olay. İşim nedeniyle sık sık dışarıda bulunuyorum ve haliyle günde en az 2-3 kez umuma açık tuvaletleri kullanmam gerekiyor. Olay gününden sonra evimdeki hariç hiçbir tuvalete giremiyorum. Sürekli gözetleniyormuşum gibi hissediyorum. Bu durum benim için artık kâbusa dönmüş durumda" dedi.

"BİRÇOK BENZER OLAYIN YAŞANDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

AVM'nin hiçbir önlem almamış olmasına ve olayı kapatmaya çalışmasına da tepki gösteren C.K. şunları söyledi:

"Yaşananların ardından, bir de bana olayı büyütmemem söylendi. Tepki göstermeseydim olayın üzeri örtülecekti. Üstelik benim başıma gelenden sadece bir gün önce, 8 yaşında bir çocuğun başına da benzer bir olay gelmiş. Bunlara rağmen en ufak önlem alınmamasının açıklanabilir bir tarafı yok. Burada sadece bu iki olay dışında da benzer birçok olayın yaşandığını ama üstünün örtüldüğünü düşünüyorum. Konunun hukuki açıdan sonuna kadar takipçisi olacağım."

"HÜKÜMET CİNSEL SALDIRI OLAYLARINI YETERİNCE ÖNEMSEMİYOR"

Kadına yönelik artan saldırıları da değerlendiren C.K. sözlerini şöyle sürdürdü:

"Son 10 yılda kadınlara ve çocuklara cinsel saldırılarda büyük bir artış yaşandı. Bunu ben değil, istatistiki veriler söylüyor. Mevcut hükümetin, bu konuyu yeterince önemsediğini düşünmüyorum. Bu konuda toplumsal bilinç arttırılmalı ve erk sahiplerinin öncelikler listesine alınmalı. Bugün saldırıda bulunan bir tacizci, ifadesi alındıktan hemen sonra serbest bırakılabiliyor, elini kolunu sallayarak toplum içinde rahatça dolaşabiliyor. Toplumun ve mağdurların güvenliği açısından cinsel saldırı suçlarında, hüküm kuruluncaya kadar sanığın tutukluk hali esas olmalı. Üstelik bu konuda verilecek cezaların da hatırı sayılır şekilde arttırılması gerekiyor. Önlem alınmazsa, bugün başkasının başına gelen cinsel taciz olayı yarın sizin kızınızın, eşinizin, nişanlınızın, yeğeninizin, çok yakından tanıdığınız bir kız arkadaşınızın başına da gelebilir maalesef. Bunun olamayacağının hiç kimse garantisini veremez diye düşünüyorum."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ