Ankara'da tren kazası: 4 ölü, 43 yaralı!

Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren (YHT), Yenimahalle ilçesinde banliyö treniyle çarpıştı.

Kaza, 06.30 sıralarında Marşandiz istasyonunda meydana geldi. Ankara Valiliği konu hakkında yaptığı açıklamada YHT ile banliyö treninin çarpıştığını belirtti.
Açıklamada, “Ankara’dan Konya’ya giden Yüksek Hızlı Tren banliyö treniyle çarpıştı” denildi. Ulaştırma Bakanlığı da YHT'nin kontrol lokomotifine çarptığını yazdı. Kaza, ajanslar tarafından ilk olarak YHT'nin üst geçide çarpması sonucunda gerçekleştiği yönündeydi. Ajanslar, YHT'nin üst geçide çarptığını, üst geçidin de vagonların üzerine çöktüğünü bildirmişti.  Kaza sonrası üst geçidin bir kısmı iki vagonun üstüne göçerken bazı vagonlar da devrildi.Olay sonrası yaralanan çok sayıda yolcuya 112 Acil Servis, itfaiye ve UMKE ekiplerince müdahalede bulunuldu. Yaralılar ambulanslarla bölgedeki hastanelere sevk edilirken olay yerinde kurtarma çalışmaları devam ediyor.
Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Tren'in Yenimahalle ilçesine bağlı Marşandiz istasyonunda üst geçide çarpması sonucu iki vagonu devrildi. Kazada çok sayıda yolcunun yaralandığı bildiriliyor. Yaralıların civar hastanelere kaldırıldığı bildirildi. Ankara Valisi Vasip Şahin olay yerinde açıklama yaptı: 4 ölü, 43 yaralı var...


 


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ