Ankara sessiz: Rus uçakları İdlib’i yine bombaladı, 21 kişi öldü

Rusya ve Suriye ordusuna ait savaş uçakları Türkiye'nin garantör olduğu cihadcı örgütlerinde kontrolünde olan İdlib ve çevresini bombaladı. 9’u çocuk olmak üzere 21 sivilin hayatını kaybettiği iddia edildi.
Suriye’de Rus ve Suriye ordusuna ait savaş uçakları, İdlib ve çevresini bombalamaya devam ediyor. Dünkü hava saldırısında, 9’u çocuk olmak üzere 21 sivilin hayatını kaybettiği iddia edildi.


Şam yönetimi ve Rusya’ya ait savaş uçakları, İdlib ve çevresinde hava saldırılarını sürdürüyor. Beyaz Baretliler’in iddiasına göre, dün İdlib’in güneyindeki Al-Bara ve Belyün köylerine düzenlenen hava saldırılarında, 9’u çocuk, 5’i kadın olmak üzere 21 sivil yaşamını yitirdi, 13 kişi ise yaralandı.

Öte yandan, paylaşılan görüntülerde, bir bebeğin enkazdan yaralı olarak kurtarıldığı ve kurtarma ekiplerinin aracında hastaneye götürüldüğü görüldü. Hava saldırılarının ardından, yerleşim yerlerinin çökmesiyle meydana gelen enkazda yaşanan can pazarı da gözler önüne serildi.

Nisan ayından bugüne, Rusya ve Şam yönetiminin düzenlediği hava saldırılarında binlerce sivilin hayatını kaybettiği iddia edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ