Ankara Emniyeti'nde gözaltındaki askerlere jopla tecavüz iddiası

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde daha önce olduğu gibi gözaltındaki askerlere joplarla tecavüz ve işkenceler yapıldığına ilişkin iddialar sosyal medyada gündem oldu.
Ankara Emniyet Müdürlüğünde TEM ve KOM Şube Müdürlüklerinde gözaltında tutulan askerlere işkence yapıldığına ilişkin iddialar sosyal medyada yer aldı. Mağduriyetler.com'da,  bazı askerlerin hayati riskinin bulunduğu kaydedildi.

Cemaat bahanesiyle gözaltına alınan askerlere işkenceler yapılarak itirafçı olmaya zorlandıkları belirtiliyor.

JOPLA TECAVÜZ İDDİASI


Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde bir askerin makatına jop ile tecavüz edildiği ve askerin bağırsağının parçalandığı iddiası ileri sürüldü. 

15 Temmuz'dan hemen sonra da taciz etme, tecavüz tehdidi, vücuda cisimler sokma gibi işkencelerle sık sık gündeme gelen Ankara Emniyet Müdürlüğünde aynı yöntemler tekrar devreye sokulduğu kaydedildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığında görevli iken gözaltına alınan 34 asker halen emniyet nezarethanelerinde tutulduğu ve işkencelere maruz kaldığı ifade edildi. Ankara Valiliği ve Cumhuriyet Başsavcılığın’dan ise konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.
Magduriyetler.com'da yer alan işkence iddialarında şu bilgiler yer aldı: "Mağdurlarının ve tanıklarının anlatımlarıyla bugüne kadar işkenceleri ve hukuksuzları deşifre olan Ankara TEM ve KOM Şube Müdürlüğü personeline hatırlatmada bulunalım: “İŞKENCE SUÇUNDA ZAMAN AŞIMI YOKTUR! YARGILANACAKSINIZ!”

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde işlenen işkence suçlarının sorumluları:

– SÜLEYMAN SOYLU (İçişleri Bakanı)

– ERCAN TOPACA (Ankara Valisi)

– SERVET YILMAZ (Ankara Emniyet Müdürü)"

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ