AKP'nin sahte kahramanı kamyoncu Şerife aday gösterilmeyince hayata küstü

15 Temmuz Şaibeli Darbe Girişimi'ni püskürtmek için kamyonuyla çıktığı gerekçesiyle kahraman ilan edilen sonrasında da gerçeklerin ortaya çıkmasıyla sahtekar ilan edilen kamyoncu Şerife AKP'den aday gösterilmeyince hayata küstü.
15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden 24 saat sonra yani 16 Temmuz akşamı çekilen fotoğrafı medyada ’15 Temmuz gecesi’ çekilmiş gibi gösterilen ve geçtiğimiz ay AKP İstanbul İl Başkanlığına yaptığı “AKP’den milletvekili aday adaylığı” için başvurusu tartışmalara konu olan Şerife Boz, 24 Haziran için umduğunu bulamadı.

EVİNDEN ÇIKMIYOR, TELEFONLARA BAKMIYOR

Şerife Boz, AKP tarafından YSK’ya sunulan 600 kişilik listeye giremedi. Pazartesi gününden beri evinden dışarı çıkmadığı öğrenilen Boz, telefonlarına da çıkmıyor.


Şerife Boz’un telefonuna çıkan eşi ise Sözcü’ye yaptığı açıklamada “Konuyla ilgili konuşmak istemiyoruz, her şey nasip kısmet. Artık rahatsız edilmek istemiyoruz” dedi. Sözcü Gazetesi'ne konuşan Kağıthane Çeliktepe’deki komşuları ise “Şerif hanımı iki gündür sokakta görmedik” dediler.

NELER YAŞANMIŞTI?

15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından 16 Temmuz akşamı eşine ait hafriyat kamyonunun direksiyonunda görüntülenen Şerife Boz kısa süre içerisinde 15 Temmuz direnişinin simgesi haline dönüşmüştü. Rus işgaline karşı Erzurum’daki halk direnişinin simgesi haline gelen Nene Hatun’a bile benzetilen Şerife Boz’un söz konusu fotoğrafının 15 Temmuz’da değil 16 Temmuz akşamı çekildiği ise onun milletvekilliği başvurusunun ardından ortaya çıkmıştı. 15 Temmuz şehit yakınları Boz’u “Sahketarlıkla” suçlamış, simge fotoğrafı çeken fotomuhabiri de “Ben o kareyi 16 Temmuz’da çekmiştim” açıklamasında bulunmuştu. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ