AKP'lilerin linç ettiği kadınlar konuştu

16 Nisan'da seçim sandık sayımları sırasında AKP'lilerin saldırısına uğrayan CHP'li Melisa Yet ile Fatma Yılmaz, kendilerini ziyarete giden CHP'li vekillere konuştu.
Gerçek Gündem'de yer alan habere göre, Kartal Esentepe'de birbirine komşu üç evi ziyaret ettikten sonra sosyal medyada paylaşımlarda bulunan CHP'li Barış Yarkadaş şunları ifade etti:

"Pazar günü Kartal'da sandık başında görev yaparken AKP'lilerin yumruklu - sopalı saldırısına uğrayan Melisa Yet ile Fatma Yılmaz, her zamankinden daha kararlı...

 


Saldırıda Melisa'nın boynu kırıldı. Göğsüne ve sırtına tekme darbesi alıyor. Yere düştükten sonra iki kez kalkmış ama saldırmaya devam etmişler. Bu sırada sandıktaki görevli arkadaşımız Fatma Yılmaz saldırıyı engellemeye çalışmış. Aynı şekilde ona da saldırmışlar. Hatta bir ara pencereden atmaya çalışmışlar. Tam bir gaddarlık, zorbalık ve vahşilik bu...

"CUMHURİYET İÇİN..."

Ancak her iki arkadaşımız da yaptığımız ziyarette kararlılıklarını ifade ettiler. Her iki arkadaşımız da 'Biz Cumhuriyet için görev aldık. Biz kadınlara özgürlüğünü cumhuriyet verdi. Bu pazar seçim olsa yine görev almaya hazırız' dediler."

'GÜZEL BİR GELECEK' MESAJI

Yarkadaş, boynu kırılan Melisa Gülşah Yet'in "Bir eğitimci olarak çocuklara güzel bir gelecek bırakmak için görev aldım" dediğini belirterek şöyle konuştu:

"Melisa da Fatma Abla da aynı duyguları ve düşünceleri ifade ettiler. Görüşmemizde cumhuriyete ve laikliğe olan bağlılıklarını ve hiçbir şekilde korkmadıklarını dile getirdiler. Ziyarete katılan tüm arkadaşlarımızın gözleri doldu. Düşünün gözü dönmüş bir güruh kol, bacak ve boyunlarını kırıyor kadınların.... Dudaklarını patlatıyor! Ancak o kadınlar, cumhuriyet ve demokrasi için direniyor... İşte cumhuriyeti ayakta tutan şey; bu bilinç, bu cesaret, bu kararlılık ve bu fedakarlıktır."

OKULDA SİLAHLA DOLAŞMIŞLAR

Kartal'daki saldırı öncesi bazı kişilerin saldırının yaşandığı okula silahlı geldiğini öğrendiklerini de belirten Yarkadaş, CHP'li altı avukatın konuya ilişkin suç duyurusunda bulunduğunu da aktardı. Saldırganlar hakkında henüz bir gözaltı işleminin gerçekleşmediğini ifade eden Yarkadaş, "İktidar, çatallı ve zehirli diliyle saldırıyı teşvik ediyor. Saldırganlar, herhangi bir gözaltı ve soruşturma olmadığı için daha da cesaretleniyor" dedi.

POLİS BİLE 'ÇARESİZ' KALMIŞ

Kartal'da yaşanan saldırının "geçersiz oy tartışması" yüzünden başladığını ve kadınların saldırıya uğraması ile sonuçlandığını belirten Yarkadaş, "Gözleri öyle bir dönmüş ki; görevli kadın polis bile çaresiz kalmış. Polisi de imdatlarına yetişen polis arkadaşları kurtarmış" dedi.

 
Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ