AKP’li başkan ‘Sayıştaş’ sorusunu beğenmeyince: ‘Bağırma lan!’

Şanlıurfa’nın AKP'li Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz'la 'Sayıştay raporlarındaki usulsüzlükleri' soran gazeteciler arasında gerginlik yaşandı.


Başkan Yılmaz'ın "Bağırma lan" diye bağırması üzerine gazeteciler basın açıklamasını yarıda bırakarak makam odasını terk etti.

Sayıştay raporunda Siverek Belediyesi’nin bazı ihalelerinde usulsüzlük yapıldığı tespitinin yer alması üzerine Belediye Başkanı Resul Yılmaz basın toplantısı düzenleyerek ‘usülsüzluk yapılmadığını’ savundu. Bu sırada Sayıştay raporu ile ilgili soru soran gazeteciye de “lan” diye hitap etti.


AKP’Lİ BAŞKAN: SİZİN KİME ÇALIŞTIĞINIZI BİLİYORUM 

Basın mensuplarını belediyedeki makam odasında ağırlayan Yılmaz, yayımlanan raporda yanlışlıklar olduğunu iddia etti.

Yılmaz, gazetecilerin ısrarla iddiaları sorması üzerine ise, “Ben sizin kime çalıştığınızı biliyorum” dedi. Gazeteciler de Yılmaz’a, kullandığı ifadeyi açıklık getirmesi gerektiğini söyleyerek, bu iddiasını ispat etmeye çağırdı. Bir yerel gazeteci ile belediye başkanı arasında yaşanan tartışmada sesler yükselince Yılmaz, meslektaşlarını dışarı çıkmaya davet eden gazeteciye hitaben “Bağırma lan” diye bağırdı.

GAZETECİLER ODAYI TERK ETTİ

Bunun üzerine yerel gazeteci makam odasını terk etti. Diğer gazeteciler de arkadaşlarını yalnız bırakmadı. Basın açıklaması yarıda kalırken, belediye hizmet binasından ayrılan gazeteciler, Yılmaz’ın çok ağır bir ithamda bulunduğunu ve iddiasını ispatlaması gerektiğini söyledi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ