AKP zulmünde sıra tutukluların çocuklarına geldi! Gazeteci Karayeğen'in kızı tutuklandı

Tutuklu gazeteci İbrahim Karayeğen'in 23 yaşındaki kızını Bylock bahanesiyle tutukladılar. Hakim, işe yeni başlayacak olan Zeliha Esra Karayeğen için kaçma şüphesi var diyor!
Erdoğan Rejimi'nde zulüm, her geçen gün hızını artırıyor. 15 Temmuz 'tiyatro' darbenin ardından OHAL'de başlatılan hukuksuz operasyonlarda on binlerce insan gözaltına alınarak cezaevlerine gönderildi.
 

AKP ZULMÜNDE SIRA TUTUKLULARIN ÇOCUKLARINA GELDİ!
 


Yaklaşık 3 yıldır cezaevinde olan Emniyet Müdürü Anadolu Atayün'ün 15 ve 17 yaşındaki çocukları dün  'BYLOCK' bahanesiyle gözaltına alınmıştı.
 

GAZETECİ İBRAHİM KARAYEĞEN'İN KIZI TUTUKLANDI!

 


Gazeteci İbrahim Karayeğen’in 21 yaşındaki kızı Zeliha Esra Karayeğen, kardeşinin kullandığı telefon hattında bylock programı olduğu gerekçesiyle tutuklandı. Karayeğen’in Tutuklanma gerekçelerinden biri olarak da babasının üniversite masrafları için Bankasya’da açtığı hesap gösterildi.

Zeliha Esra Karayeğen’in ve avukatının 05071080115 nolu hattı kardeşinin kullandığını beyan etmesine rağmen,  İstanbul  14. Sulh Ceza Hakimliği itirazları dikkate almadı. Mahkeme 18 Ağustos’taki sorgu sonrası tutuklu genç kız için tutuklama kararı aldı.

Gazeteci İbrahim Karayeğen 2014 yılında evini satarak her bir çocuğu için aynı miktarda yatırdığı eğitim ve okul masraflarına kullanılacak para tutuklama sebebi sayıldı.

Banka hesabına düşülen, ’18 yaşında olan Zehra Esra Karayeğen içindir’ notu dikkate alınmadı. Karayeğen’in, “Hat kardeşimin üstüne, delillerimizi sunalım, savunmamızı yapalım” itirazı görevli hakim tarafından kabul edilmeyerek “gerek yok” denilerek tutuklama kararı çıkarıldı.Yükleniyor...
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ