AK Troller'e taltif.. Müşavir olarak atandılar

Sosyal medya hesapları üzerinden AKP tetikçiliği ile tanınan AK Troller'den ikisi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na müşavir olarak atandığı ortaya çıktı.
Ak trollerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na atanmasına ilişkin Hürriyet muhabiri İsmail Saymaz duyurdu.. Saymaz, sosyal medya hesabından, “İnsanları twitter'da hedef gösteren ve onlara hakaret eden Hüseyin Tarık Aydın ve Hikmet Timur adlı iki trol, bugün Çalışma Bakanlığı müşavirliğine atanmış” diye yazdı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müşavirliğine atanan iki isim için, “Eğer isimler yanlış değilse, insanları twitter'da hedef gösteren ve onlara hakaret eden Hüseyin Tarık Aydın ve Hikmet Timur adlı iki trol, bugün Çalışma Bakanlığı müşavirliğine atanmış” diye yazan İsmail Saymaz, “Başka kimseyi bulamadınız mı? Biz Çalışma Bakanlığı taşeron sistemini kaldırsın diye beklerken; bakanlık, iki taşeronu müşavir olarak hizmete almış” ifadelerini kullandı. Gazeteci Saymaz atamalara ilişkin Resmi Gazete’nin ilgili linkini de paylaştı.
Sabah gazetesi yazarı Salih Tuna daha önce sosyal medya hesabından attığı mesajda Aktrollerin bazılarını deşifre etmişti. Tuna mesajında, ardından “@Biyikbay sen maaşını Başbakanlıktan, @wfakespeare sen de maaşını MİT'ten bana hakaret etmek, kişilik katli uygulamak için mi alıyorsun…” ifadelerini kullanmıştı.


Resmi gazetedeki o duyuru:


“@Biyikbay” adlı trol hesap kısa süre sonra Twitter hesabını kapattı. Bu hesabın Hikmet Timur’a ait olduğu iddia edilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ