Ahmet Hakan'ın hedef gösterdiği Barış Atay gözaltına alındı

Avukat Efkan Bolaç, oyuncu Barış Atay’ın gözaltına alındığını duyurdu. Atay, sosyal medyadaki bir açıklaması dolayısıyla dün Hürriyet yazarı Ahmet Hakan tarafından hedef alınmıştı.


Soma’da madencileri tekmeleyen Yusuf Yerkel’in özrünü kabul etmeyerek ‘yargılanacaksın’ dedikten sonra Ahmet Hakan tarafından hedef gösterilen oyuncu Barış Atay bu sabaha karşı gözaltına alındı.

Avukat Efkan Bolaç, oyuncu Barış Atay’ın gözaltına alındığını duyurdu. Bolaç, sosyal medya hesabı Twitter’dan oyuncu Atay’ın gözaltına alındığını duyurdu. Bolaç, “Nihayet Barış Atay’ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?” diye yazdı.


Bolaç, Evrensel gazetesine yaptığı açıklamada ise Atay’ın Fatih Vatan Caddesi üzerindeki Güvenlik Şube Müdürlüğü’ne götürüldüğünü, gözaltı gerekçesinin henüz açıklanmadığını söyledi. Bolaç, gözaltı gerekçesinin son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili olmasının yüksek ihtimal olduğunu söyledi ve evde arama yapılmadığını belirtti.

Atay, Soma’da 2014 yılında 301 işçinin can verdiği faciadan sonra protesto eylemi yapan madencileri tekmeleyen, dönemin başbakanı Tayyip Erdoğan’ın danışmanlarından Yusuf Yerkel’in bu yıl bir özür mesajı yayınlamasının ardından Yerkel’e tepki göstermişti ve sosyal medya hesabı Twitter’dan şöyle yazmıştı:

“Hepiniz ağlayarak özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle ‘torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz’ falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz.”

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan ise Atay’ın bu mesajı sonrası “Lütfen bu adama haddini bildiriniz!” başlıklı bir yazı kaleme almış ve Atay’ı hedef göstermişti. Hükümete yakın medya organlarında da Atay, bu mesajı sonrası hedef gösterilmişti.
  

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ