Afrin'de bir asker daha şehit oldu

AKP Hükümeti'nin Afrin'e yönelik başlattığı operasyon kapsamında ikinci şehit haberi daha geldi. Şehit haberini Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu duyurdu.
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Suriye'nin Afrin kentindeki PYD\YPG'ye yönelik gerçekleştirdiği harekat, 4. gününde devam ediyor. Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleriyle Afrin'e ilerleyen TSK birlikleri, YPG mevzilerini 'zırh delici' toplarla vuruyor. Afrin'e kara harekatını başlatan birliklerin geçiş yaptığı Hatay ve Kilis sınırında, gece boyunca, iç bölgelerden top atışlarının sesi duyuldu. Afrin bölgesinden YPG'lilerin dün attığı roketler, Kilis bölgesine düşerken, ölen ya da yaralanan olmadı.

İLK ŞEHİT

Kilis'in merkeze bağlı Gülbaba köyünün güneydoğusunda bulunan Suriye'nin Burseya Dağı'nda, dün çıkan çatışmada Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, şehit oldu. Özalkan'ın cenazesi, sabah saatlerinde, Gaziantep Havaliman'ına götürüldü, buradan da memleketi Ankara'ya gönderildi. 

Hatay'ın Kırıkhan ilçesinin Karatepe bölgesinde ise ÖSO kampındaki seyyar jeneratöre dün roket isabet etmesi sonucu Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (EDAŞ) çalışanı Şahin Elitaş (30), şehit oldu. 2 çocuk babası Elitaş'ın cenazesi, Kırıkhan'da toprağa verilecek. Operasyonun 2'nci günü 11 roketin düştüğü Reyhanlı'da ise 4'üncü gün sakin geçiriyor.

OPERSAYONDA İKİNCİ ŞEHİT

Operasyonun dördüncü gününde Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kişisel Twitter hesabından operasyon kapsamında bir askerin daha şehit olduğunu açıkladı. Çavuşoğlu paylaşımında  "Hemşehrim Piyade Üstteğmen Oğuz Kağan Usta'yı şehit verdik" ifadelerini kullandı.

Afrin'den bir acı haber daha...

'ZIRH DELİCİ TOPLAR' KULLANILIYOR

Hassa sınırının sıfır noktasına konuşlanan Türk tankları, YPG mevzilerini 'zırh delici toplar' ile vuruyor. Çok sayıda tank ise cephane, yakıt ve askeri malzeme ikmali için geri döndü. Sınır karakoluna yakın yerde, sabah saatlerinde, konuşlanan 'M60T' tanklarının yanında, çok sayıda kullanılmış 'zırh delici' top mermisi görüldü. Bölgede, ayrıca kollarında sarı bant olan ÖSO'ya bağlı güçler de bulunuyor. Kilis ile Hatay'dan Afrin'in iç bölgelerine de sevkiyat sürüyor.

Öte yandan Hatay sınırında güvenlik önlemlerini artıran jandarma, gazetecilerin sınırdan birliklerin görüntülerini çekmesini engellemeye başladı.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ