AFP, ÖSO askerlerinin yağma yaptığı o fotoğrafları servis etti

Fransız Haber Ajansı (AFP), TSK ile birlikte Afrin'e yönelik operasyona katılan ÖSO militanlarının Afrin merkezine girdikten sonra yağma yaptığı fotoğrafları servis etti.
AFP, TSK ile operasyona katılan ÖSO’nun girdiği Afrin kent merkezinde yaptığı yağmayı fotoğraflarla dünyaya paylaştı. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de yağmayı doğruladı. Fransız Haber Ajansı (AFP), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve himayesindeki ÖSO’nun girdiği Efrin kent merkezinde yaptığı yağmayı fotoğraflarla dünyaya servis etti. AFP, ÖSO ve askerlerin girdikleri ev, işyeri ve kamu kurumlarına ait binalarında yiyecek, içecek dahil her türlü eşyayı yağmaladıklarını fotoğrafladı. 
 
AFP’nin bölgedeki muhabirleri, dükkanların yağmalandığını gördüklerini, pikaplar içerine gıda, keçi, battaniye doldurduğunu ve hatta motosikletlere yükleyerek kentten çıkardıklarını kaydetti. Muhabirler, otomobillerin ise özellikle traktörlere yüklenerek götürüldükleri bildirdi. 
 
GÖZLEMEVİ DE DOĞRULADI

 
Suriye İnsan Hakları Gözlemevi de, Türkiye’nin Efrin’e girmesinden sonra “Sivillere ait mallar ile siyasi ve askeri binalar ve dükkanlar yağmalamaya başladığını” kaydetti. 
(Mezopotamya Ajansı)


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ