Adnan Oktar ve kediciklere operasyon: 235 kişi için yakalama kararı

Adnan Oktar ve kedicikler olarak bilinen grubuna yönelik İstanbul merkezli 5 ilde gerçekleştirilen operasyonda 235 kişi gözaltına alındı.
Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul merkezli 5 ilde sabaha karşı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda Adnan Oktar ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Çengelköy’deki evinde gözaltına alınan Adnan Oktar ve korumalarının polise direndikleri iddia edildi.

Oktar ve grubuna yönelik suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık, inanç istismarı ve küçük çocuklara taciz iddiaları yer alıyor. Operasyonda çok sayıda silah, çelik yelek ve zırhlı araç ele geçirildiği iddia edildi. Emniyet’ten yapılan açıklamada da “Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik 235 şüpheli hakkında operasyon başlatılmıştır” ifadesi kullanıldı.

Sabah Gazetesi tarafından duyurulan operasyonda Adnan Oktar ve grubundan yaklaşık 235 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Öte yandan, Adnan Oktar’ın canlı yayınlarını yapan A9 TV’ye de bu sabaha karşı operasyon düzenlendiği öğrenildi.
EMNİYET AÇIKLAMA YAPTI, SUÇLAMALARI SIRALADI…

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Adnan Oktar’ın A9 TV’deki programında sık sık AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında konuşmalar yaptığı ortaya çıktı. Programların birinde, “Erdoğan’ın ayağına dolanmayın” dediği görülüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ