ABD'deki Reza Zarrab davasında ilginç gelişme!

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ifade verirken salona sürpriz bir isim girdi...
Reza Zarrab'ı tutuklatan ve ilk iddianameyi hazırlayan Savcı Preet Bharara bugün büyük bir sürpriz yaptı, New York'ta dördüncü haftasına giren duruşmayı izlemek için mahkemeye geldi. Bharara, öğle yemeği arasından hemen önce duruşma salonuna girdi, bir süre davanın tek tutuklu sanığı olan Mehmet Hakan Atilla'nın kürsüde vermekte olduğu ifadeyi dinledi. Ardından da kendisini fark eden Türk basın mensuplarının sorularına çok kısa yanıtlar verdi.

Bharara, ABD Başkanı Donald Trump tarafından New York Güney Bölge Federal Savcılığı görevinden alındıktan sonra “İlk kez binaya ve mahkeme salonuna geldiğini” söyledi.

“Neden geldiniz” sorusuna ise, “Bir uğrayıp bakmak istedim” yanıtını verdi.


Türkiye'de AKP ve yandaşların kendisinden sonra, davayı devralan yardımcısı, Savcı vekili Joon Kim'i de hedef alan açıklamalar yaptıklarını, Türk mahkemelerinin Joon Kim hakkında soruşturma başlattığının hatırlatılması üzerine ise Bharara, “Bu konuda yorum yok” dedi. Ardından mahkemenin güvenlik görevlileri Bharara'yı Türk basın mensuplarının yanından alarak, savcıların durduğu bölüme götürdüler ve duruşma salonunu da boşalttılar.

ADEM YAVUZ ARSLAN'IN 15. GÜN CANLI YAYINI


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ