ABD'deki davada 'Gülen'in mektubu' komedisi

ABD'de Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davanın dünkü duruşmasında ilginç anlar yaşandı.
Reza Zarrab'ın itirafçı olup tanık koltuğuna oturmasıyla birlikte dünya kamuoyunu meşgül eden dava devam ediyor.

Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davanın dünkü duruşmasında tanık koltuğunda oturan 17 Aralık yolsukluk ve rüşvet operasyonunu yürüten polislerden Hüseyin Korkmaz'ın çapraz sorgusuna devam edildi.

Hakan Atilla'nın avukatları  Hüseyin Korkmaz'ın Fethullah Gülen'in talimatıyla tahliye olduğunu iddia ederek mahkemeye bir mektup sunmak istediler.


Sunmak istedikleri mektubun Fethullah Gülen'e ait olduğunu iddia ettiler.
 
Hakim bu talebi reddeti ama Havuz Medyası'nın amiral gemisi Sabah Gazetesi'nin Washington temsilcisi Ragıp Soylu o mektubu sosyal medya hesabından yayınladı.

Mektup daha önce yandaş Yeni Şafak'ın yayınladığı "çay lekeli" sahte belgelerden farksızdı.

Hakan Atilla davasını izleyen gazeteci Adem Yavuz Arslan da o mektuba ilişikin görüşlerini açıkladı.

Mektubu görünce 'koptunuğunu' söylene Arslan şunları kaydetti:

Öğleyin yayında bahsettiğim mektup bu. Hakan Atilla’nın avukatları bunu Hüseyin Korkmaz’a sordular. Koptum ve New York’un kesen ayazı bile beni kendime getiremedi (ABD’de ki mahkemeye bunu taşımalarına inanamıyorum)

Gazetecilere ayrılan ilk sırada oturuyordum.Mektubu avukatın ekranında gördüm. Hemen önümdeydi çünkü. Avukatın ısrarla bu mektubu sormasına çok şaşırmıştım.Hakim reddettiği için jüriye gösterilmedi. Şaka gibi bir andı.

Mektubu üretenler, tahliye kararının 25 Nisan'da alındığını unutup 26 nisan akşamı (Oluşturma tarihi 3.kutucukta yazıyor) üretmişler. Mektubun içeriği ve imlaya dair absürdlükler, sahte logo vs hiç girmiyorum bile..

'Çikinova' olayını abartmışlar iyice..
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ