ABD’de tahliye olan Hakan Atilla Türkiye’ye gönderilecek

İranlı Reza Zarrab davasında yargılanıp 32 ay hapis cezasına çarptırılan Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla tahliye oldu.


New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesinde Reza Zarrab davasında yargılanıp 32 ay hapis cezasına çarptırılan eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla, tahliye edildi.

Pennsylvania eyaletindeki FCI Schuylkill Cezaevinde hapis cezasını tamamlayan Atilla’nın Türkiye’ye sınır dışı edileceği bildirildi. Atilla’nın avukatı Halil Uzun, müvekkilinin cezaevinden tahliyesinin ardından prosedür gereği Amerikan makamları tarafından sınır dışı işleminin gerçekleştirileceğini belirtti.


Halil Uzun, “Sınır dışı işlemleri 2-3 gün sürebilir. Çok bildiğimiz bir prosedür değil. Bu bürokratik işlemler tamamlandıktan sonra Hakan Atilla Türkiye’ye dönecek” dedi. Bu arada dava ile ilgili temyiz işlemlerinin New York’ta devam ettiği bildirildi.
İRAN’A YAPTIRIMLARI DELMEKLE SUÇLANIYOR

ABD’de İran asıllı iş adamı Rıza Sarraf ile birlikte yargılanan ve İran’a yönelik yaptırımları delmekle suçlanan Hakan Atilla 27 Mart 2017’de gözaltına alınmıştı. Atilla kendisine yöneltilen 6 suçtan 5’inden suçlu bulunmuş 16 Mayıs 2018’de 32 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Atilla’nın cezaevinde kaldığı 14 aylık tutukluluk süresi cezasından düşülmüş ve 500 dolar para cezası verilmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ