​ABD kayıtlarına göre Reza Zarrab yine serbest bırakıldı!

Daha önce Eylül ayında da teknik hatayla bırakıldığı açıklanmıştı...
ABD'de tutukluların isimleriyle kontrol edilebildiği federal hapishaneler bürosunun internet sitesinde, Reza Zarrab'ın ismi aratıldığında, 8 Kasım tarihinde, yani 3 gün önce serbest bırakıldığı görülüyor. 

Zarrab'ın aynı şekilde serbest bırakıldığı Eylül ayının 6'sında da görülmüştü ve sonrasında ise bir yanlışlık olduğu kaydedilmişti. Ne var ki, yanlışlık olduğu hem Zarrab'ın avukatı hem de New York Güney Savcılığı tarafından kaydedilmesine rağmen, Zarrab o günden beri daha sık şekilde Savcılıkla anlaşacak spekülasyonlarının muhatabı oldu.

Reza Zarrab'ın avukatı Benjamin Brafman, konuyla ilgili Ahval'in sorusuna karşılık ''yorumumuz yok'' demesi dikkatleri çekti. Bir önceki Zarrab serbest bırakıldı haberlerinde Zarrab'ın avukatları durumun bir teknik hata olduğunu ifade etmişlerdi. 
Bu kez de Reza Zarrab yine Amerika'daki bütün tutukluların kayıtlı olduğu sistemde serbest bırakılmış görünüyor. Yine haftasonu ve henüz ABD Savcılığından bir haber alınabilmiş değil. Zarrab'ın avukatları Eylül ayının başından beri duruşmalara katılmıyorlar. Aynı şekilde jüri seçimine de katılmadılar. Zarrab ve avukatları, 6 Eylül tarihinde açıklanan ve Zafer Çağlayan'ı da sanık olarak gösteren son iddianameye de ilk kez karşı çıkmadılar. Şimdi Zarrab yine sistemde serbest görünüyor. Henüz Savcılık teyit etmedi.
Eylül ayında da sistemde Zarrab'ın serbest bırakıldığı bilgisi yer almıştı.

İlhan Tanır-Ahval
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ